Cilt BakımKadın

10 Soruda Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bikini bölgesine lazer epilasyon yaptıranlar istenmeyen tüylerinden kalıcı bir şekilde kurtularak uzun yıllar boyunca oldukça rahat etmektedirler. Epilasyon, bikini bölgesine uygulandığında olumlu sonuçlar veren ve ömür boyu rahatlık sağlayan bir işlemdir.

Kadınlarda lazer epilasyon işleminde en çok tercih edilen bölge bikini bölgesidir. Hem hijyenik olması hem kalıcılığı ile bikini bölgesi epilasyonu ömür boyu rahatlık sağlayan bir işlemdir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon ile İlgili Merak Edilenler

genital lazer epilasyon

Epilasyonu yaptırmak isteyen kişiler kaç seans olduğunu, fiyatlarını, acıyıp acımadığını ve ne kadar sürede sonuca ulaşabileceklerini merak etmektedirler. Sizin için tereddüt edilen soruları bir arada cevaplandırdık. Yazımızın devamında bikini bölgesi lazer epilasyonu ile ilgili sorularınıza yanıtlar bulabilirsiniz.

Lazer Epilasyonda Bikini Bölgesi Neresidir?

Belli başlı bölgelere yapılan lazer epilasyon işleminde bikini bölgesi en çok tercih edilen yerlerdendir. Özellikle bu bölgeye yaptırmak isteyenler bikini bölgesi epilasyonu nereleri kapsar merak etmektedir.

Epilasyon işleminde bikini bölgesinden kastedilen, bikini altının kapattığı bölgeler olan; özel bölgenin üst tarafı, alt tarafı ve makat kısmıdır. Bikini bölgesine kalça kısmı dahil değildir, yalnızca makat dahildir.

Makat Bölgesine Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Evet, yapılır. Epilasyon yapılan bölgelerden olan bikini bölgesi içerisinde makat kısmı da dahildir. Bu kısımdaki istenmeyen tüylere lazer epilasyon işlemi uygulanmaktadır.

Makat bölgesi lazer epilasyonu erkeklere de uygulanabilen bir işlemdir. Birçok güzellik merkezinde ve hastanede yalnızca kadınlar değil erkekler de bu işlemden faydalanabilmektedir.

Vajina Bölgesine Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Kıl tipine göre lazer epilasyon makinesi türü belirlendikten sonra seansa başlanır. Öncelikle vajinanın üst kısmına, daha sonra alt kısmına ve en son da makat kısmına işlem uygulanır. Alanında uzman kişi belirli ısıdaki lazer ışınlarını yine belirli aralıklarla bölgeye atar, atılan ışınlar deride yayılarak kıl köklerini etkiler. İşlem bu şekilde devam eder. Seanstan sonra 24 saat boyunca bölgeye su değirilmez.

Bikini Bölgesi Lazer Acıtıyor mu?

İşlemi yaptırmak isteyenlerin aklını kurcalayanlardan biri de lazer epilasyon bikini bölgesi acır mı sorusudur. Acıyacağı konusunda tereddüt ederek erteleyenler çok fazladır.

Herkesin acı eşiği farklı olduğu için lazer epilasyonda acı konusunda net bir yorum yapılamaz fakat genellikle en acıyan bölgenin bikini bölgesi olduğu söylenir. Bikini bölgesi yapısı gereği nemli, ince derili ve hassas bir bölge olduğu için işlem sırasında diğer bölgelere göre daha çok acır. Yine de dayanılmayacak derecede bir acı değildir. Ağda acısıyla hemen hemen aynıdır. Seanslar ilerledikçe ve kıl kökleri güçsüzleştikçe duyulan acı azalır, vücudunuz acıya alışır. Acı eşiği çok düşük olan kişiler uyuşturucu kremler kullanarak hissizleşmesini sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir:
Kısa Sarı Saç Modelleri - 50+ Fikir ve Öneri

Peki buz lazer bikini bölgesi acıtır mı? Buz lazer diğer lazer çeşitlerine göre daha acısızdır. Hangi lazer türünün uygulanacağına gittiğiniz epilasyon merkezine ve kıl tipinize göre karar verilir.

Sadece Bikini Bölgesi Lazer Ne Kadar?

Bikini bölgesi lazer epilasyon fiyatları her merkezde farklılık göstermektedir. Merkezin yeri, makinelerin yeniliği, makinelerde kullanılan teknoloji, seans sayısı vb. gibi birçok etmen bu fiyatları etkilemektedir.

Genellikle tek bölge lazer epilasyonu en az 400 – 600 TL arasıdır. Yalnızca bikini bölgenize epilasyon yaptıracaksanız fiyatlar bu şekildedir.

Bikini Bölgesi Lazer Kaç Dakika Sürer?

Bikini bölgesine lazer epilasyon işlemi 5 dakika kadar sürmektedir. Belirli atış sayısı bulunan işlem sırasında özel bölgenin üst tarafı, alt tarafı ve makat kısmına işlemin uygulanması; atışlar seri ve hızlı bir şekilde yapıldığı için uzun sürmemektedir.

Bikini Bölgesi Nasıl Uyuşturulur?

Acı eşiği düşük olan kişiler için uyuşturularak epilasyon işlemine başlanır. Eğer epilasyon merkezinde böyle bir imkan bulunmuyorsa kendiniz de işlemden önce uyuşturucu krem ve spreyler kullanabilirsiniz. İşlem uygulanmadan yarım saat kadar önce uyuşmasını istediğiniz bölgeye uygulayarak daha az acı duymanızı sağlayabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Bikini Bölgesi Kaç Seansta Biter?

Bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenler biran önce lazer epilasyondan sonuç almak isterler. Yapısı gereği nemli bir bölge olduğu için lazer epilasyon işleminde en geç sonuç veren bölge bikini bölgesidir.

Güzellik merkezlerinde genellikle 10 veya 12 seans şeklinde işlem uygulanır. Akıllara lazer epilasyon 10 seansta biter mi sorusu gelmektedir. Kaç seans sonrasında sonuca ulaşacağınız tamamen kıl tipinize bağlı bir durumdur. Bazı kişiler 6 – 8 seansta sonuca ulaşırken bazıları 10 – 12 seans sürer. Bazı kişiler ise 12 seanstan daha fazla yaptırabilir.

Lazer Bikini Bölgesine Zarar Verir mi?

Epilasyon işlemini yaptırmakta tereddüt eden kişilerin akıllarındaki sorulardan biri de lazer kısırlık yapar endişesidir. Bikini bölgesine lazer epilasyon yaptırmak isteyen kadınlar bu konuda kaygılanarak kararsız kalmaktadırlar. Peki sanıldığı gibi bikini bölgesine lazer yaptırmak yumurtalıklara zarar verir mi derseniz cevabı hayırdır. Lazer epilasyon işleminde atılan ışınlar sadece kıl köklerine kadar iner ve deri yüzeyine yayılır. Organlara işleyecek kadar iç kısma inemezler. Dolayısıyla epilasyon işleminin bir zararı olamaz.

Bikini Bölgesi Kararması Lazer Tedavisi Nedir?

Lazer epilasyon işlemi ile lazer tedavisi birbirinden farklı işlemlerdir. Vajinada belirli etmenlere bağlı olarak zamanla gelişen kararmaların önüne geçmek için lazer tedavisi uygulanır. Bu tedavi yarım saat kadar sürer. Vajinaya atılan ışınlarla bölgedeki kararmanın önüne geçmek ve beyazlama sağlamak amaçlanır.

Lazer Epilasyon ile ilgili tüm merak ettikleriniz için; 40 Soruda Lazer Epilasyon Hakkında Tüm Bilgiler!

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu