Moda & Stil

Erkek Çocuk Saç Modelleri | 30+ Saç Stili

Çocuğunuza yakışacak farklı kesim ve tarzdaki erkek çocuk saç modellerine yazımızda yer verdik. Tarzına uygun olanı kuaförünüze gösterebilirsiniz. Özellikle küçük yaştaki çocuklarda uzun saçlar sürekli önüne gelerek rahatsız edebiliyor. Bakımı ve şekil vermesi de ekstra uğraştırıcı oluyor. Bu nedenle küçük yaştayken çocuğun rahat edebileceği havalı kesim modellerini uygulayabilirsiniz.

Yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da saç kesimi ile farklı tarzlar yakalanabilir. Düzenli saç tıraşı yaptırmak bakımlı ve temiz bir görünüm sağlayacaktır. Ufaklar için en çok tercih edilen ve oldukça tarz duran saç kesim modellerine birlikte göz atalım.

Erkek Çocuk Saç Kesimi Modelleri

erkek çocuk saç modelleri

Erkek saç modelleri çocuk için genelde kısa ve rahat ettirecek modellerdir. Ufak saçlarda uzun saçlar yakışsa bile çocuğun rahat etmesi ve saçlarının sürekli önünü kapatmaması için kısa ve klasik modeller tercih edilir. Bebe saçları uzadıktan sonra ilk kesim olarak bu tarz modeller tercih edilebilir. Çocuk tarzını bulana kadar klasik modelleri denemeye başlayabilirsiniz. Yan tarafların kısa, ön tarafların biraz daha uzun bırakıldığı klasik kesimde saçları yukarı veya yana doğru tarayarak şekil verebilirsiniz. Çocuklarda sevimli ve tarz bir görünüm sağlayacaktır.

erkek çocuk saç

Klasik kesimlerden sonra ufak yaştaki çocuklarda tercih edilen kesimlerden biri kaküllü kesimdir. Kaküllü kesimlerde saçı çok kısaltmaya gerek kalmadan tarz bir görünüm yakalanır. Saçın sadece göz önüne gelebilecek kısımları kısaltılır. Alnına düşecek ve gözüne gelmeyecek şekilde kakül kesilir. Saçların arka tarafı ense boyunda veya uzun bırakılabilir. Bu sayede hem rahat hem şirin bir görüntü olur. İlk saç kesimlerinde genelde kaküllü kesimler tercih edilir.

erkek cocuk sac

Erkek çocuk saç modellerinden mantar kesim ufak yaştaki çocuklarda kullanılabilir. Saçın daire şeklinde üst kısmının uzun, geri kalan yerlerinin ise kısa olarak kullanıldığı modellerdir. Büyük yaştaki çocuklarda çok kullanılmasa da özellikle bebeklik çağındaki çocuklarda sevimli bir görünüme neden olur.

erkek cocuk sac 3

Son dönemlerin tercih edilen kısa modellerinden biri de hipster saç kesimidir. Hipster kesimde yana ayrılan saçın bir tarafı sıfıra yakın kesilirken diğer tarafı daha uzun bırakılır. Sıfıra yakın olan saçların orta kısmında isteğe göre daha uzun saç bırakılabilir. Saç ayrımı kısmına isteğe göre çizgi atılabilir. Özel günlerde jöle ile şekillendirip sabitleyerek kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Büstiyer ve Bralet Sütyen Arasındaki Fark Nedir?

erkek cocuk sac 1

Yıllardır değişmeyen ve küçükten büyüğe herkesin bildiği saç şekillerinden biri asker tıraşıdır. Saçın her yerinin aynı uzunlukta ve kısa olacak şekilde kesilmesiyle oluşan asker tıraşı erkek çocuk saç modelleri arasında her yaş için uygundur. Asker tıraşında eşit uzunlukta kesilen saçlar uzadığında düz ve dağınık bir görünüm elde edilecektir.

erkek cocuk sac 1 3

Düz ve dağınık saç kesim modelleri daha büyük yaştaki erkek çocuklarda tercih edilir. Bu model kesimler sayesinde çocuklar tarz sahibi olabilir. Saç rengi, tarzı ve saçın gürlüğüne göre çocuğun en rahat edebileceği model zamanla oturacaktır. Küçüklükten itibaren farklı modelleri deneyerek çocuğunuza en yakışan modeli bulabilirsiniz.

Erkek Çocuk Uzun Saç Modelleri

erkek çocuk uzun saç

Erkek çocuk saç modelleri arasında uzun saç hoş bir görüntü olsa da ufak yaşta çocuklar için rahat olmayabilir. Düzenli olarak bakımı, kesimi ve taranması gerektiği için büyük yaşlarda daha uygundur. Uzun saçlar gözün önüne gelebileceği için gün içerisinde çocukları rahatsız edebilir. Düzenli olarak jöle, sprey gibi bakım malzemeleriyle şekil verilmesi gerekir.

erkek cocuk sac uzun

Küt kesim uzun saç modelleri özellikle sarışın ve düz saçlarda daha güzel durmaktadır. Düz şekildeki saçlarda model kendini belli edecek ve havalı bir görüntü yakalanacaktır. Çocuğunuz tarzına uygun olduğunu düşünüyorsa saçını biraz sürekli biraz uzatarak bu tarz uzun modelleri tercih edebilir. Erkek çocuk saç modelleri arasında daha büyük yaşlar için tercih edilir.

saç modelleri

Dalgalı saçlarda orta uzunluk tercih edilebilir. Dalgalı saçlara şekil vermek ve bakım yapmak daha uğraştırıcı olduğu için orta uzunluk ideal olacaktır. Saçın tamamının aynı uzunlukta olduğu dağınık modeller, önü kısa arkası uzun kaküllü modeller veya kısadan uzuna doğru giden katlı modeller kullanılabilir. Bu tarz uzun modellerde saçı bağlayarak da kullanabilirsiniz.

Son yıllarda trend olan erkek çocuk saç kesim modellerine göz atmak için videodan faydalanabilirsiniz. Her sene değişen saç trendleri arasında çocuklar için klasik modeller her zaman en çok tercih edilendir.

Erkeklerde saç kesim tarzları sınırlıyken kadınlarda birçok farklı tarz bulunur. Saçın rengine, inceliğine, boyuna ve gürlüğüne göre çeşitli modeller tercih edilebilir. Kısa Sarı Saç Modelleri – 50+ Fikir ve Öneri yazımıza göz atarak kadın saç modelleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu