GüzellikKadın

Kısa Sarı Saç Modelleri – 50+ Fikir ve Öneri

Sarı saç modelleri arasında kısa kesimler oldukça havalı ve modern bir görünüm yakalamanızı sağlar. Sarı renk kesim modelini daha çok belli eder. Farklı kesimlerle siz de sarı saç modasını yakalayabilirsiniz.

Kısa saç rahatlığı uzun saça göre çok daha fazladır. Yıkaması, kurutması hatta bakımı ile oldukça pratiktir. Ancak şekil verme konusunda daha uğraştırıcı olabilir. Yüz tipinize yakışacak bir model tercih ettiğinizde saçınıza şekil vermek çok daha kolay bir hale gelecektir. Doğru modeli seçerek tarzınıza tarz katabilirsiniz.

Sarı Kısa Saç Nasıl Boyanır?

Sarı saç bakımı düzenli olarak yapılması gereken, ilgi isteyen bir saçtır. Başka bir renkten sarıya döndüyseniz her ay düzenli olarak dip boyası yaptırmanız gerekir.

Siyah veya kahverengi saçı nasıl sarı yapabilirim diyorsanız ilk tavsiyemiz iyi bir kuaför bulmanızdır. Eğer dip renginiz koyuysa ve saçınızı sarıya boyamak istiyorsanız ilk deneyim için kuaföre yaptırmanız çok daha iyi olacaktır. Kahverengi ve siyah gibi renklerden sarıya dönmek çok zordur; saçın öncelikle açıcı ile belirli bir tona kadar açılması, daha sonra boyanın uygulanması gerekir. Kendiniz yapmaya kalkışırsanız saçınız yanabilir ve yıpranabilir. İstediğiniz tonu yakalamak da bir hayli zor olacaktır, genellikle sonuç turuncu tonları olur. Her kuaför bile koyu renkten sarıya dönemezken kendiniz yapmanız çok riskli olacaktır.

İyi bir kuaför bulduğunuzda sarı saç renkleri kataloğundan size yakın ve saçınızın dönebileceği tonları önererek doğru tonu tutturacaktır. Sarı saç dip boyasını düzenli olarak istediği için aylık olarak bunu da bir rutin haline getirmeniz gerekir. Saç diplerinizde kendi renginiz gözükmeye başladığında görüntü hoş olmayacaktır.

En iyi sarı saç boyası seçeceğiniz renk tonuna göre değişiklik gösterir. Her tonda farklı markalar ön plana çıkabilir. Önemli olan saçınıza rengi tok bir şekilde vermesi ve saçı yıpratmamasıdır. Bunda boyanın markası etkili olduğu kadar kuaförün el işçiliği de çok önemlidir.

Saçınız açık renk tonlardaysa evde kutu boya alarak kendiniz de kolay şekilde boyayabilirsiniz. Açma işlemine gerek kalmadan saçınız boyayı kavrayacaktır. Saç renginizin tonuna göre nasıl bir etki gördüğünüz değişebilir. Diplerden başlayarak uçlara doğru uyguladığınız boyayı 30 ile 40 dakika arası bekleterek istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Sarı Saç Kimlere Yakışır?

Sarı saç tonları doğru ton ve kesim modeli yakalandığı zaman hemen hemen herkese yakışır. Size yakışacak modeli ve kesimi güvendiğiniz bir kuaför ile belirlediğinizde sonuçtan memnun olmama ihtimaliniz çok düşüktür. Sarı saç modellerinde birçok ton seçeneği olduğu için kendi doğal saç renginizle ve teninizle uyum sağlayacak bir rengi seçebilirsiniz.

Sarı tonları saç rengi beyaz tenlilerde daha soğuk tonlar, koyu tenlilerde daha sıcak tonlar tercih edilerek uyumlu bir şekilde kullanılabilir.

Yüz Tipine Göre Kısa Sarı Saç Tercihi Nasıl Yapılmalı?

yüz tipine göre kısa sarı saç modelleri

Sarı saç modelleri yüz tipine göre renk ve kesim olarak farklı şekillerde tercih edilebilir. Yüz hatlarınıza en çok yakışacak kesim ve ton ile tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Yüzü ön plana çıkaran açık sarılar ve çok kısa kesimler daha çok kemikli ve zayıf yüz tiplerine yakışmaktadır. Yuvarlak yüzlerde daha bombeli, katlı ve sıcak sarı tonları tercih edilebilir. Uzun yüzlere de aynı şekilde bombeli ve hareketli kesimler daha hoş duracaktır. Kare yüzlerde çene veya omuz hizası tercih edilebilir. Sarı tonları yüz tipinden daha çok ten ve doğal saç rengine göre belirlenmelidir.

Renk ve Kesime Göre Kısa Sarı Saç Modelleri

sari sac modelleri kisa

Sarı saç renkleri ve modelleri ile birçok farklı tarzda uygulanabilir. İstediğiniz sarı tonu ve saç kesim modelini uyumlu şekilde seçerseniz modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Fikir edinmeniz için kısa kesimler için sarı saç modellerini aşağıda listeledik.

Kısa Sarı Saç Kesimleri

Kısa saç bazen pratikliği bazen de modern görünümü ile farklı modellerde tercih edilmektedir. Yüz tipinize göre bir saç kesimi tercih ettiğinizde uzun saçınızdan daha tarz duran bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 • Kulak Hizası Saç
kulak hizasi

Kulak hizasında kısa kesim cesur tercihlerden biridir. Kısa modellerde kulak hizası kullanım olarak pek rahat olmasa da çok tarz durmaktadır. Özellikle ince ve kemikli yüzlere çok yakışan kulak hizası modeli her daim şekillendirme istediği için çok pratik değildir. Düz bir saç yapınız olsa bile kullanım için sürekli fön veya maşa gerektirebilir. Toplanmadığı için saçınızı sürekli açık bırakmanız gerekir.

 • Omuz Hizasında Saç
omuz hizasi sac 1

Omuz hizasında kısa saç en kullanışlısıdır. Her zaman popülerliğini sürdüren klasik kısa kesimlerden biridir. Şekil vermesi çok kolaydır, doğal haliyle bile hoş duracaktır. Tokaya geldiği için toplu şekilde de rahatlıkla kullanılabilir.

 • Kıvırcık Kısa Sarı Saç
kivircik kisa sari sac

Kıvırcık saç sarı renk ile birleştiğinde ortaya oldukça farklı ve özgün bir görünüm çıkmaktadır. Görmeye çok alışık olmadığımız kıvırcık sarı saç modeli modern bir kesimle daha güzel hale getirilebilir. Kıvırcık kısa kesimde katlı kesimler tercih etmek daha güzel duracaktır. Küt şekilde kesildiğinde sönük ve yukarıdan aşağıya kabaran bir görünüm ortaya çıkar. Kat verildiğinde saç bütün olarak uyumlu duracaktır.

 • Dalgalı Sarı Saç Modeli
dalgali sari sac

Saçınız dalgalıysa veya dalgalı modeli çok kullanıyorsanız araya sarı tonlar attırdığınızda farklı bir hava kazanacaktır. Geniş ve büyük dalgalar son zamanlarda çok revaçtadır. İnce uçlu maşalar ve ince bukleler artık eski kaçmaktadır. Doğal su dalgası kısa saç ile birleşince tarzınıza tarz katacaktır.

 • Kahküllü Kısa Sarı Saç

kahkullu kisa sari

Kahkül alnı geniş olan kişilere çok yakışan bir kesimdir. Alnınız dar ve suratınız küçükse kahkül kestirmek yüzünüzü orantısız göstereceğinden önerilmez. Geniş bir alın ve büyük bir yüz yapısına sahipseniz tam kahkül veya yarım perçem şeklinde kestirebilirsiniz. Kahküllü saç yapısında sarı rengi tercih edecekseniz tek ton tercih etmeniz daha hoş duracaktır.

 • Bob Kesim Sarı Saç
bob kesim sari sac

Bob kesim son zamanlarda ortaya çıkan bir tarzdır. Yuvarlak yüzlere yakışan bob kesim modelinde saçta yuvarlak bir hal alır. Kulağın biraz altında, çene hizasında kesilir. Saçın ense kısmında katlı bir bombe oluşturulur. Ön kısımlar düz bırakılabilir veya kat verilebilir.

 • Pixie Kesim Sarı Saç
pixie kesim

Pixie kesim cesur kısa kesimlerden biridir. Kemikli ve zayıf yüz hatlarınız varsa çok yakışacaktır. Yuvarlak yüzlerden daha çok uzun ve zayıf yüzlere yakışan bir modeldir. Bu modelde sarı renk tercihi cesurluğunuzu ekstra artıracaktır çünkü sarı tonları modele daha çok ön plana çıkarır.

 • Katlı Kısa Kesim
katli kisa kesim

Boyun hizasındaki katlı kısa kesimlerde farklı tonlardaki sarı renkleri kullanmak ortaya hoş bir görünüm çıkarır. Sarı saç modelleri arasında katlı kesimler her dönem popülerliğini koruyan kesimlerdendir. Çok katlı kesimler yerini daha az belirgin olan katlara bırakmıştır.

 • Punk Saç Modeli

punk sari sac

Punk saç modeli geçmişte kalsa da bu modelde en çok tercih edilen renk sarı tonlarıdır. Saç modelini daha çok belli etmesi ve modelin daha güzel durması için sarı renk tercih edilir. Saçın bir yanı daha kısa, diğer yanı daha uzundur. Cesur bir model olan punk kesiminde şekil vermek ve kullanım rahat değildir.

 • Katlı Küt Kesim
katli kut

Katlı küt kesimler ister omuz hizasında ister daha uzun olacak şekilde tercih edilebilir. Saça çene hizasından veya perçem bırakılarak kat verilir. Katlı modellerde renk tonu yerine geçişli sarı tonları kullanıldığında daha hoş bir görünüm ortaya çıkar. Dalgalı ve geçişli renkler saç modeline canlılık kazandırır.

 • Kısa Katlı Sarı Saç
kisa katli sari

Çene hizasında kesilen kısa katlı kesimlerde ön perçemlerden başlanarak çeneye doğru kat atılır. Saç uçlarında yumuşak bir geçiş vardır. Kısa katlı kesim sarı saç modellerine yakışan bir tarzdır. Yuvarlak yüzlere yakışan modellerdendir.

 • Sarı Küt Saç
sari kut sac

Sarı küt saç kesimi alışık olduğumuz klasik modellerdendir. Bütün saçların aynı hizada olduğu jilet gibi bir kesim tarzıdır. Bu tarz kesimlere sarının platin gibi açık tonları çok yakışmaktadır. Küt saçı omuz hizasında veya kulak hizasında tercih edebilirsiniz. Modası geçmeyen kısa saç modellerinden biridir.

 • Sarıda Düz Saç Modeli
sarida duz

Saçlarınız kendiliğinden düz bir yapıdaysa açık sarı boyalar size çok yakışacaktır. Boya düz saçınızda kendini belli edecek ve daha havalı gözükecektir. Düz saçlar dalgalı şekiller almakta zorlansa da fön çektirmeyi gerektirmeden duştan sonra bile kendi şeklini alarak kolaylık sağlar. Düz saçınızı doğru bir renk ile daha havalı hale getirebilirsiniz.

Sarı Saç Renk Tonları

Sarı saçta renk tonları oldukça çeşitlidir. Seçim yaparken kendinize yakışabilecek filtrelemeyi yapmanız gerekir. Kendi saç tonunuz çok koyu değilse sevilen markalardan Palette sarı saç boyası çeşitleri arasından istediğiniz yoğunluğa göre bir renk seçerek evde boyamayı deneyebilirsiniz.

Sarı saç modellerindeki problemlerden biri de turunculaşmadır. Saç zaman geçtikçe ilk yapıldığı halinden uzaklaşarak turuncu bir renk alır ve bu istenmeyen bir durumdur. Bunun önüne geçmek için mor şampuan kullanmak çok önemlidir. Haftada bir mor şampuan ve krem kullanılarak turunculaşmanın önüne geçilebilir.

 • Küllü Sarı Saç
İlginizi Çekebilir:
Evde Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?
kullu sari

Koyu küllü sarı saç tutturması zor olan tonlardan biridir. Açık küllü daha beyazımsıdır. Sarının soğuk tonlarındandır ve açık tene daha çok yakışır. Turunculaşmaması için mor şampuan kullanmaya ve cila yaptırmaya özen göstermek gerekir.

 • Platin Sarı Saç
platin sarisi

Sarı saç modelleri arasında platin saç belki de bakımı en zor olan saçlardandır. Sarının kusursuz tonlarından olan platin sapsarı bir tondur. Oldukça açık ve belirgin bir renk olduğu için kusurları belli etmeye meyillidir. Uzun saçlardan ziyade orta kısalıktaki saçlara daha çok yakışır. Kusurları belli ettiği için saçınızın bakımını ihmal etmemeniz gerekir.

 • Buzul Sarı Saç Boyası
buzul sari

Sarı saç modelleri arasında zor renklerden biri de buzul sarısıdır. Sarının beyaza yakın bir tonudur ve saç bakımınıza dikkat etmiyorsanız sizi zorlayabilir. Cesur tonlardan olan buzul sarısı rengi küt ve katlı kesimlere çok yakışan bir renktir.

 • Gümüş Sarı Saç Boyası
gumus sari

Gümüş tonu sarı saç modellerinde beyaza yakın ama parlak bir tondur. Gümüş rengi evde denemek istiyorsanız palette gümüş sarı boyasını deneyebilirsiniz ancak rengi keskin bir şekilde tutturmak istiyorsanız kuaföre yaptırmanızı öneririz.

 • Karamel Sarı Saç Rengi
karamel sari

Sarı saç modellerinden karamel sanı koyu tenlere çok yakışan bir renktir. Dipten hafif geçişli karamel sarılar esmer tenlerde ten ile saç rengi arasında harika bir uyum sağlamaktadır. Kısa modellerde karamel sarılar saçınıza farklı bir hava katacaktır.

 • Sarı Bakır Saç Rengi
sari bakir

Sarı saç modellerinden turuncuya yakın olan bakır rengi sevilen farklı tonlardan biridir. Ünlü isimlerde gördüğümüz bakır rengi kendi saç renginiz çok koyu değilse sizin için zor olmayacaktır. Sarının açık tonlarına cesaret edemiyorsanız bakır gibi alternatif tonları deneyebilirsiniz.

 • Koyu Sarı Saç
koyu sari

Kumraldan biraz daha koyu olan bu ton kahverengiye yakındır ancak kahverengi kadar keskin bir koyulukta değildir. Beyaz ve kumral tenlere çok yakışan doğal bir tondur. Sarı saç modelleri arasında koyu sarı saç oldukça doğal ve sağlıklı bir görünümdedir.

 • Soğuk Sarı Saç Rengi
soguk sari

Soğuk sarılar platin, gümüş ve buzul sarısı gibi bakımı zor olan tonlardır. Saç açılma işlemine çok fazla maruz kaldığı için kolay yıpranabilir, güvenilir bir yere yaptırılmadığında saçta kopmalar meydana gelebilir. Önemli olan saçın canlılığını ve sağlığını korumaktır. Kısa kesimlerde soğuk tonların bakımı daha kolaydır.

 • Sıcak Sarı Saç Rengi
sicak sari

Sıcak sarı tonları kumral ve koyu renk tenlere yakışan tonlardır. Kısa kesimlerde ister bombeli ister küt olsun fark etmeden yakışacaktır. Farklı sıcak sarı tonları ile geçişli ve ışıltılı bir saç görünümü yakalanabilir. Sıcak sarı renkler turuncuyu anımsatan ama sarıyı ön plana çıkaran tonlardır.

 • Kumral Sarı Saç
kumral sari

Kumral sarı rengi çok yaygın bir renk olmasa da oldukça asil duran bir tondur. Kumral tonu tutturulması zor bir tondur ve herkese kolay kolay yakışmaz. Küt kesimlerde kumral sarılar çok yakışmaktadır.

 • Sarı Ombre Saç Modelleri
sari ombre

Sarı ombreler hayatımıza birkaç senedir giren ve herkesi etkisi altına alan bir tarzdır. Eski röfleler yerini ombrelere bırakmış ve daha modern bir görüntü kazandırmıştır. Ombreli saçlar daha havalı ve daha hareketli gözükmektedir. Saç modelini ortaya çıkaran sarı ombre ten rengine göre farklı yoğunlukta ve farklı tonda yapılır.

 • Sarı Röfle Saç
sari rofle

Röfle sarı saç modelleri arasında belki de 2000’lerden beri kullanılan bir boya modelidir. O dönemlerden beri tercih edilen bu model genellikle daha ileriki yaşlarda tercih edilir. Kendi saçınıza isteğinize göre yoğunlukta ve tonda sarı renkler eklenerek komple sarı olmayan ama kendi saç renginizden farklı duran bir görünüm yakalanır. Röfle kısa kesimlere daha çok yakışmaktadır.

 • Sarı Işıltılı Saç

sari isiltili

Sarı saç modelleri arasında ışıltılı saçlar son dönemlerin en popüler modellerindendir. Doğallığın ön plana çıktığı son dönemlerde keskin dönüş ve belirgin renklerden daha çok birkaç ton fark eden ışıltılı renkler tercih edilmektedir. Kısa ve sarı saçlarda aralara ışıltı atılarak daha havalı bir tarz elde edilebilir.

 • Bej Sarı Saç Rengi
bej sari sac

Bej sarı saç rengi sarının asil tonlarındandır. Krem renge yakın sarı rengi ne soğuk ne de sıcak bir renktir. Kumral tenlilere çok yakışan bir tondur. Turunculaşma karşıtı mor şampuan ile renk korunarak uzun süre kullanılabilir. Birkaç ayda bir saçınızın durumuna göre rengin korunması için cila gerekebilir.

2022’nin En Sevilen Kadın Kısa Sarı Saç Modelleri

Sarı saç modellerinde ten rengine göre uyumlu bir ton yakalamak önemlidir. Farklı kesim modellerinde sarı renk modeli daha çok ortaya çıkaran ve daha dikkat çeken bir renktir. Ten renginize göre sarının sıcak veya soğuk tonlarından farklı yoğunluklarla tercih yapabilirsiniz.

 • Açık Sarı Saç
acik renk sari sac

Sarı saç modelleri arasında platine yakın ama platinden daha sıcak tonda olan açık sarı saç rengi kısa kesimlerde ekstra güzel durmaktadır. Bakımı uzun saç modellerine göre çok daha kolaydır. Kısa kesim saç rengini ortaya çıkarır. Açık tenli kişilere daha çok yakışmaktadır.

 • Dore Sarı Saç Rengi
dore renk sari sac

Dore rengi tonları açık tenlilerde soğuk, koyu tenlilerde sıcak olacak şekilde tercih edilebilir. Altın ile bakır rengi arasında bir renk olan bu tonlar sarının nadir kullanılan tonlarıdır. Ten rengine göre yakışacak olan tonlama seçilir. Dip renginiz çok koyu değilse dore saç boyası edinerek evde kendiniz tonu yakalamaya çalışabilirsiniz.

 • Tatlı Sarı Saç Rengi
tatli sari sac

Sarı saç modellerinden tatlı sarı rengi özellikle kumral ve buğday tene çok yakışan tonlardır. Tatlı sarı rengi açık veya koyu tenden ziyade kumral kişilere gitmektedir. Ten ile saç arasında harika bir uyum yakalanarak hem sağlıklı hem de canlı saç görünü yakalanır.

 • Sarı Gri Saç
sari gri sac

Griye yakın tonlar sarının en soğuk ve cesur tonlarıdır. Beyaz gri ve sarı ağırlıklı olanlar değişir. Kısa saçlara daha çok yakışan bir renktir. Bu tonlarla modern bir görünüm yakalanabilir. Özellikle küt kesimlerde oldukça özgün duran bir renktir. Açık tenlerde tercih edilebilir.

 • Sadece Önleri Sarı Saç
sac onlerine sari

Saçın önüne sarı tutam son zamanlarda oldukça yayılan bir akımdır. Sadece önü sarı saç kendi renginiz çok koyu değilse hoş durabilir. Saçınız koyu tonlardaysa saçın önüne sarı balyaj attırdığınızda uyumsuz bir görünüme neden olabilir.

 • Siyah Saça Sarı Ombre
siyah saca ombre

Sarı siyah saç cesaret isteyen renklerden biridir. Sarı saç modellerinden yaptırmak istiyorsanız ancak saç renginiz koyuysa ombre yaptırabilirsiniz. Siyah saçtan sarıya dönmek hem riskli hem de zorludur. Saçınız siyah veya siyaha yakın koyuysa kendiniz yapmak yerine mutlaka güvenilir bir yere yaptırmanızı öneririz. Siyah saçta çok yoğun ve dipten başlayan ombreler yerine daha uçlara doğru ombreler tercih edilmelidir.

 • Aralara Sarı Saç
aralara sari sac

Eğer saçınız koyu tondaysa ve tamamen sarı yapmaya cesaret edemiyorsanız aralara hafif açık renkler attırarak doğal saç renginizden vazgeçmeden hareketlilik kazandırabilirsiniz. Açık tenliyseniz daha soğuk ton sarılar, koyu tenliyseniz daha sıcak ton sarılar yakışacaktır.

2022’nin En Sevilen Erkek Kısa Sarı Saç Modelleri

Erkeklerde saç kesim modelleri sınırlıdır. Kısa saç kullanacaksanız belirli birkaç model dışında tercih edebileceğiniz bir seçenek yoktur. Erkeklerde sarı saç modellerinde karşımıza çıkan seçenekleri sizler için derledik.

 • Klasik Kısa Saç Modeli
erkek klasik sari

Klasik saç kesimi sadece sarı saç modellerinde değil her saçta tercih edilebilir. Klasik kesim saçın çok uzun olmadığı yanların da çok kısa bırakılmadığı bir modeldir. Yanlar üstlere göre daha kısa olsa da bariz bir şekil yoktur, üstler çok uzun bırakılmaz.

 • Dalgalı Kısa Saç Modeli
erkek dalgali sac

Erkeklerde dalgalı saç özellikle sarı renkte kendini belli eden bir modeldir. Dalgalı saç tipinde genellikle saç daha uzun şekilde tercih edilir. Kısa kesildiğinde kabarık ve şekilsiz bir görüntü oluşabilir. Yanlar üstlere göre daha kısa olacak şekilde bir model yapılabilir.

 • Blonda Fade Saç Kesimi
blonde fade

Yukarıdan aşağıya doğru saçın kısaldığı bir modeldir. Uyumlu şekilde saç yanları gittikçe kısalarak enseye doğru hiç kalmamış şekilde kesilir. Üst kısmı çok uzun bırakılmasa da altlara göre daha uzundur. Kirli sakal ile oldukça tarz bir görünüm yakalanır.

 • Sarışın Undercut Kesim
sarisin undercut

Saçın yan taraflarının sıfıra yakın şekilde kısa, üst taraflarının ise uzun bırakıldığı kesim şeklidir. Son dönemlerde undercut kesim çok yaygındır. Bazen saçı arkaya yatırarak bazen serbest bırakılarak kullanılır. Düz saçlara yakışan bir kesim modelidir. Sarı renk saçta kendini daha çok belli eder.

 • Küllü Sarı Saç
kullu sari erkek

Küllü sarı açık renk tonlardandır. Platine yakın ama hafif grimsidir. Dip rengi sarı olan saçlara yakışacaktır. Kendi rengi koyu olan saçlarda alakasız durabilir. Saçtaki geçişi ve rengin yoğunluğunu yakalamak önemli bir detaydır. Kısa kesimlerde daha hoş duracaktır.

 • Platin Sarı Saç
platin sari erkek

Platin sarı saç açık tenli ve açık renk saçlı kişilere yakışmaktadır. Kendi saç renginiz çok koyu değilse platin renkleri tercih ederek cesur bir seçim yapabilirsiniz. Sarının en açık tonlarından olan platin rengi saçın sağlığını koruyarak tutturmak zor olduğu için emin olduğunuz yerlere yaptırmalısınız.

Sarı saç modellerine dair bakım ve boya hakkında bilgi edinmek istiyorsanız videodan faydalanabilirsiniz;

İlginizi çekebilir; Gece Yatarken Saç Taramanın Faydaları Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu