Dekorasyon

Tarçın Rengi Koltuk Modelleriyle Salon Dekorasyon

Tarçın rengi koltuk modellerinde bu sene trend renklerden biridir. Doğru renklerle birleştiğinde karşımıza çok şık salon dekorasyon fikirleri çıkıyor. Salonunuzda tarçın rengi koltuk kullanmak istiyorsanız bu rengi yumuşatacak ve odaya daha ılımlı bir hava katacak yan renklerle kombinlemelisiniz. Bu sayede odanız daha ferah ve daha yumuşak bir havaya bürünecektir.

Salon dekorasyonunda tarçın rengi koltuk modellerine, bu senenin trendlerine ve salon kombinlerine birlikte göz atalım. Siz de birbirinden güzel renk tonlarını kullanarak salonunuzda güzel dekorasyonlar elde edebilirsiniz.

Tarçın Rengi Koltuk Hangi Renkle Kombinlenir?

tarçın rengi koltuk kombinleri

Tarçın rengi koltuk modellerinde hem klasik hem de spor modeller bulmak mümkündür. Son dönemlerde koltuklarda sık kullanılan tarçın rengi her iki modele de çok yakışmaktadır. Tarçın rengi koltuklarınızı salonunuzun büyüklüğüne, zevkinize ve odanızdaki diğer eşyalara göre farklı renkler katarak kombinleyebilirsiniz. Tek renk kullanmanın aksine daha hoş duracak ve gözünüze daha çok hitap edecektir.

Salonunuzda chester koltuk gibi klasik modeller seviyorsanız klasik modellerde tarçın rengi bu sene sık kullanılmaktadır. Farklı renklerle kombinlenen chester modeller genelde iki renk olarak satılmaktadır. Hatta bazıları üç renge çıkabilir. Uyumlu iki renk olarak tercih edebileceğiniz chester koltuk takımı tarçın rengine yakışacak krem, bej, yeşil, beyaz hatta gri gibi renkler tercih edebilirsiniz. Toprak tonları tarçın rengine çok yakışacak hem de odanıza dinlendirici ve göz yormayan bir hava kazandıracaktır.

chester koltuk takımı

Ev dekorasyonda toprak tonlarının her zaman sakinleştirici ve dinlendirici bir etkisi vardır. Size daha doğal, daha samimi hissettirir. Farkında olmasanız bile sizi dinlendirir, göz yormaz ancak her detayda toprak tonu kullanmak da düz bir görünümü sebep olur. Farklı tonları birbiriyle uyumlu şekilde kullanmak gerekir. Tablolar, halılar, perdeler, masalar, yastıklar, koltuklar ve benzeri gibi salondaki bütün dekorasyon detayları birbiri ile uyumlu ve bir bütün halinde olmalıdır.

tarçın rengi koltuk

Renklerin olduğu kadar modellerin de büyük önemi vardır. Chester modeller klasik tarz olduğu için salondaki diğer detayların da bu tarza uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz. Daha sade ve spor şeyler seviyorsanız chester modelden farklı olanlara bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Standart Yemek Masası Ölçüleri Nedir ve Nasıl Olmalı?

Tarçın rengi koltuklara yakışan diğer tonlarda beyaz, siyah ve gri tonlarıdır. Evinizde koyu temaları seviyorsanız bu üç rengi kombinleyerek salonunuzu dizayn edebilirsiniz. Siyah ve beyazı hemen hemen her renk ve modelle kullanabilirsiniz. Siyah – beyaz dışında farklı bir renk kullanarak o rengi patlatabilir, salonunuza değişik bir hava katabilirsiniz. Koyu renk dekorasyonları seviyorsanız tarçın, siyah ve beyaz uyumunu siz de beğeneceksinizdir.

tarçın rengi klasik koltuk

Chester modeller dışında daha düz, klasik tarz, çok yastıklı koltukları tercih edebilirsiniz. Chester modellere göre daha sade ve daha düz olan klasik tarz koltuklarda tarçın rengi, yastık ve berjerlerde kullanılan farklı renklerle kombinlendiğinde oldukça şık durmaktadır. Altın renk detaylar ise bu renkler arasında patlayarak daha şık bir görünüm sağlayacaktır. Koyu renkler sevmiyorsanız tarçın rengi koltuklarınızı beyaz tonları ile kombinleyebilirsiniz.

tarçın rengi spor koltuk

Klasik tarz sevmeyenler için daha spor ve daha sade, İskandinav tarzı dediğimiz koltuklar ön plana çıkmaktadır. Tarçın rengi koltuk spor tarzlara da çok yakışan bir renktir. Doğru şekilde kullanıldığınıza salonunuza bohem bir hava katacak, salonunuzu adeta bir pinterest görseline dönüştürecektir. Kırlentler, halılar, tablolar ve diğer detaylarla beraber tarçın rengi koltuklarınızı salonunuzda kullanabilirsiniz.

Tarçın rengine en yakışan kahverengi, krem, beyaz ve bej tonlarıyla beraber salonunuzda havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Spor sevenler daha çok İkea tarzı koltukları tercih edebilirler.

tarçın rengi spor koltuk

Spor tarz salonlarda genellikle yere yakın, kanepe tarzı koltuklar kullanılmaktadır. Tarçın rengi koltuk tercih edecekseniz en büyük koltuğunuzda bu rengi kullanarak kalan detaylarda farklı renkler kullanabilirsiniz. Krem tonları yine tarçın tonlarına çok yakışacaktır. Daha açık tonları kullandığınızda daha ferah bir görünüm yakalayacaksınızdır.

tarcin rengi koltuk 3

Ne spor, ne klasik olsun diyorsanız ikisinin ortası daha düz ve sade modelleri tercih edebilirsiniz. Tarçın rengi koltuklarınızı gri tonlarla kombinleyerek klasik spor arası bir dekorasyon görünümü yakalayabilirsiniz. Büyük koltuk yerine ufak koltuklarda tarçın rengini kullanarak salonunuza renk katabilirsiniz.

Salon dekorasyonunda kullanabileceğiniz farklı renkler için aşağıdaki videodan fikir sahibi olabilirsiniz.

Göz atmak isteyebilirsiniz; Makam Odası Tasarımları Nasıl Olmalı?

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu