GüzellikKadın

Kirpik Lifting Nedir? Ne Kadar Dayanır?

Kirpik lifting işlemi kirpikleri daha gür, daha koyu ve daha kalkık göstermeye yarayan bir işlemdir. Özellikle son zamanlarda oldukça popülerdir. Kirpik lifting iyi mi kötü mü derseniz cevabı kirpik tipinize ve göz yapınıza göre değişir. Kirpikleriniz üzerinde görsel olarak güzel bir etki bırakacağı gibi birtakım zararları da bulunabilir. Lifting işlemiyle ilgili merak edilenleri birlikte öğrenelim.

15 Soruda Kirpik Lifting İşlemi

kirpik lifting nasıl yapılır

Yıllar önce çıkan kirpik lifting işlemi güzellik salonu ve kuaförlerde yapılmaya başlayınca son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Uygun fiyata yapılan lifting işlemi sonucunda kirpikler rimel sürülmüş gibi gözüktüğü için birçok kişi bu işlemi devamlı olarak yaptırıyor. Diğer bir adı kirpiklere keratin bakımdır. Lifting işlemiyle ilgili merak edilenlere birlikte bakalım.

Kirpik Lifting Ne İşe Yarar?

Lifting işlemi kirpiklerinizin daha gür, daha hacimli ve daha yukarıya doğru gözükmesini sağlar. Ekstra bir şey takılmadan kendi kirpiğiniz üzerine yapılan bu işlem sonucu kirpikleriniz daha kalkık gözükür. Kirpiklerde rimel sürülmüş veya kirpik kıvırıcı kullanmış geçici bir etki oluşur.

Evde Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting seti gratis gibi mağazalarda satılmasa da internette kolay şekilde bulunabilir. Lash lift kirpik lifting seti en çok satılanlardan biridir. Genellikle kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde de bu set karşımıza çıkar. Seti kendiniz satın alarak kolayca evde lifting işlemini yapabilirsiniz.

Öncelikle gözlerinizi ve göz çevrenizi bir makyaj temizleme suyu ile iyice silerek tamamen arınmış olduğundan emin olun. Daha sonra bol su ile yıkayın ve kuruyana kadar durulayın. Gözleriniz temizlendikten sonra kirpiklerinize uygun boyuttaki pedi seçerek yapıştırıcıyı göz kapağınıza uygulayın ve üzerine pedi koyun. Kirpiklerinizi sıra sıra yukarı doğru tarayarak pedin üzerine yapıştırın. Daha sonra setin içerisindeki numaralı solüsyonları sırasıyla uygulayarak belirtilen sürelerde kirpiklerinizde bekletin. En son olarak içerisinde temizleme maddesi ile yapıştırıcıları çıkardıktan sonra pedi dikkatlice çıkarın.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı?

Mera edilenlerden birisi de ne kadar dayanır sorusudur. Kirpik lifting işlemi geçici bir işlemdir. Su ile temas ettikçe solüsyonlar etkisini kaybetmeye ve kirpikler eski haline geri dönmeye başlar. Kalıcılık süresi en az 2 hafta, en fazla 2 aydır. Kirpikler kendi doğal haline geri dönme eğilimi gösterecek ve yıkandıkça etki kaybolacaktır.

Kirpik Lifting Kaç Saat Su Değmemeli?

İşlemin tam tutması ve bozulmaması için yapıldığı andan itibaren 24 saat boyunca kirpiklere hiç su değmemelidir. Su dışında krem, makyaj temizleyici ve yağ gibi ürünlerden de uzak durulmalıdır. İşlemin kalıcılığı için ilk 24 saat daha dikkati davranılmalıdır.

Kirpik Lifting Nasıl Bozulur?

Yağ içeren ürünler kirpiklere uygulandığında, çok sıcak su ile kirpikler yıkandığında, çok ovalandığında, sürekli duş alındığında ve kirpikler çok fazla su ile temas ettiğinde kirpik lifting bozulur. Eğer dikkatli ve özenli kullanılırsa kirpik tipine göre 2 aya kadar kullanılabilir.

Lifting Denizde Bozulur mu?

Hayır, deniz suyunun liftingli kirpiklere ekstra bir etkisi veya zararı yoktur. İlk 24 saat su değdirmemeye özen gösterdikten sonra havuz veya deniz suyu ile temas önemli değildir.

Vazelin Kirpik Liftingi Bozar mı?

Evet, vazelin liftingi bozar. Lifting işleminden sonra yağ bazlı kozmetik ürünlerinden olabildiğince uzak durmak, kirpiklerde kullanmamak gerekir. Vazelin krem oldukça yağlı olduğu için liftingli kirpiklerin görüntüsünü bozar ve solüsyonların etkisini gidererek kirpikleri eski haline döndürür.

Kirpik Lifting Nasıl Daha Kalıcı Olur?

Lifting işlemi geçici bir işlem olsa da daha uzun kullanabilmek için dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. İşlem sonrasında yağ bazlı makyaj temizleyiciler yerine su bazlı temizleyiciler kullanmak, kirpiklere krem sürmemek, kirpiklere su geçirmez maskara sürmemek, kirpikleri çok fazla sıcak su ile yıkamamak ve yüz üstü yatmamak gerekir. Bunlara dikkat ettiğinizde lifting işlemi daha uzun süre gidecektir.

İlginizi Çekebilir:
Gece Yatarken Saç Taramanın Faydaları Nelerdir?

Kirpik Lifting Tehlikeli mi?

Kirpik lifting zararlı mı diye tedirgin olanlar işlemi yaptırmaya çekinse de profesyonel şekilde uygulandığında bilinen herhangi bir zararı yoktur. Yanlış yapılan kirpik lifting işlemi doğru ve etkili sonuç vermeyebilir. Kalitesiz malzeme kullanımı ve doğru sürelerde beklememek tehlikeli olabilir.

Lifting Kirpik Döker mi?

Hayır, genel olarak kirpikleri döken bir etkisi yoktur ancak işlem sırasında tarihi geçmiş veya kalitesiz malzemeler kullanmak bunun gibi yan etkilere neden olabilir. Kullanılan malzemelerin hijyeninden, son kullanma tarihinin geçmediğinden ve kaliteli malzeme kullanıldığından emin olmadan yaptırmayınız.

Kirpik Lifting Can Acıtır mı?

Hayır, can acıtan bir işlem değildir. İşlem tamamen acısızdır. Yalnızca işlem sırasında kullanılan solüsyonların gözün içerisinde kaçması zararlıdır. Gözünüzün içerisine kaçtığında yakabilir, canınızı acıtabilir. Yaparken veya yaptırırken bu konuda dikkatli olmak gerekir.

Liftingli Kirpiğe Rimel Sürülür mü?

Lifting işlemine rağmen rimel sürmek istiyorsanız işlem yapıldıktan 24 saat sonra rimel sürebilirsiniz. İlk 24 saat kirpiklere makyaj malzemesi uygulanmamalıdır. Rimel sürerken su geçirmeyen rimellerden uzak durulmalıdır. Rimeli temizlemeye çalışırken ise su bazlı temizleyiciler tercih edilmelidir.

Lifting Kaç Dakika Sürer?

İşlem 40 dakika – 1 saat kadar sürmektedir. Solüsyonların belli bir bekleme süresi vardır ve yapan kişinin el hızına göre de süre değişir. Birkaç kez uygulanan lifting solüsyonlarının etkili olması için sırasıyla belirtilen dakikalar kadar bekletilmesi gerekir. Bekleme süreleri de hesaba katıldığında en fazla 1 saat sürecektir.

Kirpik Liftingden Nasıl Kurtulurum?

Bir süre kalıcı bir işlem olan ve etkisini kaybetmeyen liftingden kurtulmak kolay değildir. Solüsyonların etkisini geçirmeye çalışmalı ve her gün düzenli olarak çıkarabilecek maddeleri kirpiklerinize uygulamalısınız. Kirpik yağları, kremler, yağ bazlı makyaj temizleme sularını her gün uygulayarak lifting işleminin daha kısa sürede etkisini kaybetmesini sağlayabilirsiniz.

Kirpik Lifting Hangi Ped Seçimi Nasıl Yapılır?

Lifting setlerinde göz büyüklüğü ve kirpik genişliğine göre farklı boyutlarda pedler bulunmaktadır. Bu pedleri seçerken hangisinin uygun olacağını öğrenmek için pedi gözünüzün üstüne koyarak kirpiklerinizi ölçebilirsiniz. Ölçerek uygun boyutu bulduktan sonra işleme başlayabilirsiniz.

Kirpik Lifting Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Kirpik lifting sonrası bakım sırasında su bazlı içerikler kullanmaya dikkat edilmeli ve yağlarla temas etmemelidir. Kirpik Lifting sonrası yüz yıkama sırasında gözler ve kirpikler çok fazla ovuşturulmamalı, çok yüksek derecede sıcak su ile yıkanmamalıdır.

Liftingli Kirpiğe Yağ Sürülür mü?

Hayır, lifting işlemi bulunan kirpiğe yağ sürülmemelidir. Yağ ve yağ bazlı ürünler lifting sırasında kullanılan ve işlemin kalıcı olmasını sağlayan solüsyonların etkinliğini kaybetmesine neden olacaktır. Bu yüzden lifting işlemi uygulandıktan sonra bu ürünlerden kaçınılmalıdır.

Kirpik Lifting Kimlere Yapılmaz?

Adetliyken kirpik lifting yapılır mı sorusu işlem ile ilgili en merak edilen sorulardan biridir. Regl döneminde olan kadınlara yapılmasını önerilmez ancak kirpik lifting neden regl döneminde yapılmaz diye merak edenler için de kanıtlanmış geçerli bir nedeni yoktur. Garantiye almak isterseniz regl dönemi dışında yapmanız önerilir.

Kısa Kirpiklere Lifting Yapılır mı?

Evet, kısa kirpiklere de yapılır. Uzun kirpiklerde işlem kendisini daha çok belli eder ancak kısa kirpiklere de lifting işlemi uygulanmaktadır. Yalnızca işlem sırasında biraz daha fazla uğraş gerektirebilir. Uzun kirpiklerde olduğu gibi kısa kirpikler de daha kalkık bir görüntüye kavuşacaktır.

İpek Kirpik mi Lifting mi?

İpek kirpik ve lifting birbirinden çok farklı işlemlerdir. İpek kirpikte kirpiğin üzerine ek kirpikler yapıştırılarak çok daha yapay, daha dolgun ve simsiyah bir görünüm elde edilir. Ayrıca ipek kirpik işleminde gözleri ovuşturdukça kirpikler dökülür, dökülürken kendi kirpiklerinize de zarar verebilir. Lifting işlemi tam tersi kendi doğal kirpiklerinizi hacimli ve kalkık göstererek rimel sürmüş etkisi verir. Üzerine kirpik boyası uygulandığında doğal haliyle daha koyu bir görünüm elde edilir.

Merve Özkaynak kirpik lifting videosunda işlemin nasıl yapıldığını detaylıca görebilirsiniz;

Ayrıca bakabilirsiniz; 40 Soruda Lazer Epilasyon Hakkında Bilgiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu