Güzellik

10 Soru ile Yüze Lazer Epilasyon Yaptırmak

İstenmeyen tüylerin kalıcı çözümü lazer epilasyondur. Yazımızda yüze lazer epilasyon yaptırmakla ilgili merak edilen tüm sorulara yanıt verdik. Yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer uygulamasından faydalanabilirsiniz. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu olan epilasyon vücudun çeşitli yerlerine uygulanabilir. Cilt tonuna, kıl köklerine ve tüylerin rengine göre etki süresi değişkenlik gösterir. Yaygın olarak kol, bacak ve koltuk altı gibi bölgelere uygulanan lazer epilasyona yüz bölgesinde de gereksinim duyulabilir. Yüze lazer epilasyon yaptırmak konusunda çoğu kişi tereddüt etmektedir. Yüz bölgesine uygulanan epilasyon işlemiyle ilgili merak edilen tüm konulara yazımızda değindik. Akılları kurcalayan soruların yanıtını yazımızda bulacaksınız.

Yüze Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırmak mümkündür. Vücutta istenmeyen tüylerin yoğunlukta olduğu bölgelere uygulanan epilasyon işlemi yüz bölgesinde de tercih edilir. Yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için düzenli olarak lazer uygulaması yaptırılabilir ancak etkisi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı kıl tiplerinde hemen etki ederken bazılarında etkisi uzun süre sonra görülebilir. Cilt tipiniz, ten renginiz, kıl kökleriniz ve kıl renginiz bu konuda önemli etkendir.

Yüze lazer epilasyon uygulaması birçok güzellik merkezi ve hastanede uygulanmaktadır. Bazı yerlerde ise yüz bölgesinde sadece dudak üstüne yapılır. Riskli olduğu için göz çevresine çoğu yerde uygulanmaz ancak özel epilasyon cihazı bulunan yerlerde yapılabilir. Yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak istiyorsanız lazer uygulaması yapan güvenilir yerlerle görüşebilir, işlem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

yüze lazer epilasyon yaptırmak

Lazer epilasyon yüze uygulanır mı sorusuna yanıt verdiğimize göre nasıl uygulandığına bakabiliriz. Epilasyon uygulaması ağrısız ve acısızdır. İşlem sırasında oluşan hissiyat kesinlikle dayanılamayacak boyutta değildir. Öncelikle yüz bölgesindeki tüyleriniz incelenir, seanslarınız oluşturulur ve sizin için en uygun makine seçilir. Lazer epilasyon çeşitleri arasından kıl tipinize en uygunu seçildikten sonra seanslara başlanır. Seanstan önce tüylerinizi sadece kökleri kalacak şekilde kısaltmanız istenir. Seans sırasında tüylerinize uygun sıcaklık ve cihaz ayarı yapıldıktan sonra işleme başlanır. Belirli aralıklarla kıl köklerinizi kıracak şekilde cihaz yüzünüzde gezdirilerek atışlar yapılır. İşlem yaklaşık 15 – 20 dakika sürer.

Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları Nasıl?

Yüze lazer epilasyon yaptıranların yorumlarına baktığımızda çoğunlukla memnuniyet oranının yüksek olduğunu görüyoruz. Kişisel bakım konusunda büyük bir rahatlık sağlayan lazer epilasyonun memnuniyet oranı yüksektir. Güvenilir ve emin olduğunuz yerlerde işlem gördüğünüzde memnun olma olasılığınız çok yüksektir. Çalışanların bu konuda eğitimli ve deneyimli olması, cihazların yeni olması ve bakımının yapılması, uygulama yapılan yerin temizliği ve hijyen kurallarına dikkat etmesi çok önemlidir. Gerekli kontrolleri sağladıktan sonra işlemlerinize başlayabilir ve sonrasında memnuniyetle ayrılabilirsiniz.

Yüze Lazer Epilasyon Fiyatları Nasıl?

Lazer epilasyon fiyatları birçok etmene göre değişiklik göstermektedir. Epilasyon cihazının modeli, seans sayısı, işlem yapılacak yerin konumu ve imkanları gibi birçok faktör fiyatlar konusunda belirleyici olmaktadır. Tek bölge lazer epilasyonda fiyatlar genelde uygun olsa da verilen hizmete göre oldukça değişiklik gösterebilir. Siz de yüzünüze lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız güvenilir yerler arasında fiyat araştırması yapabilir, memnuniyet sağlamış yerlerin imkanlarını göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz.

Yüze Lazer Epilasyonun Zararları Nedir?

Lazer epilasyonun yüze hiçbir zararı yoktur, aksine yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı çözümdür. İşlem alanında uzman kişiler tarafından uygulandığında herhangi bir zararı veya yan etkisi görülmez ancak profesyonel şekilde yapılmazsa geri dönülmeyen sonuçlara neden olabilir. Acemi kişiler tarafından uygulandığında ciltte yanıklar oluşabilir, kalıcı lekelenmeler başlayabilir. Bu nedenle işlemi yaptıracağınız yerin ve kişinin alanında uzman olması çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir:
Evde Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Hamilelikte Yüz Bölgesine Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Hamilelik döneminde hormonsal değişimler, hassasiyetler ve vücut değişimleri en üst seviyede yaşandığı için lazer epilasyon uygulaması tavsiye edilmez. Bilinen kesin bir zararı olmamakla birlikte oluşabilecek olası risklerden kaçınmak için uygulama hamilelikte yapılmaz. Yüz veya vücut fark etmeksizin bu dönemde epilasyona ara vermek gerekir. Çoğu yer hamilelik sürecinde epilasyon uygulaması yapmaz.

Yüze Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyon paketleri genelde 8, 12 veya 15 seans şeklinde uygulanır. Çoğu güzellik merkezinde 12 seans olarak tanımlanan işlemlerin etki etme şekli herkese göre farklıdır. Verilen seans sayıları sonunda tüylerin %80 – %90 oranında azalması hedeflenir. Tek tük olsa da tüyler yine çıkacaktır ancak eskiye göre gözle görülemeyecek kadar az ve ince olur. Yüz bölgesinde lazer epilasyon sonuçları 4 veya 6. seanstan sonra etkisini göstermeye başlar. İnatçı kıl köklerinde seans sayısı artabilir.

Yüze Lazer Epilasyon Yazın Yapılır mı?

Lazer epilasyon uygulaması yaz aylarında yapılabilir ancak sonrasında ekstra dikkat gerektirir. Lazer işleminden sonra cilt daha hassas hale geldiği için güneş ile temasından kaçınılmalıdır. Epilasyon seansından çıktıktan sonra mutlaka güneş koruyucu krem sürmeli, cilt güneşle direkt olarak temas etmemeli. Yaz aylarında yüze lazer epilasyon yaptıracakların dikkat etmesi gereken konu budur. Aynı zamanda yaz aylarında bronzlaşan bölgelere bir süre epilasyon işlemi uygulanmaz. Cildiniz güneşte bronzlaştıysa işleme birkaç seans ara vermeniz gerekir. Olası cilt lekelerinden kaçınmak bu istisnalara uyulmalıdır.

Yüz Lazer Epilasyonu Yaş Sınırı Kaç?

Epilasyon işleminde yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. 18 yaşından önce kişinin tüylenmesi devam edebileceği için bu yaştan küçük kişilere lazer uygulaması yapılmaz. 18 yaşından sonra bile tüylenmeler olabilir ancak yaş sınırı 18’dir. Daha küçük yaştaki kişilere uygulama yapılmaz. Üst yaş olarak ise herhangi bir sınır yoktur. Kaç yaşına gelmiş olursanız olun epilasyon işlemine başvurabilirsiniz.

Yüzde Lazer Epilasyon Etkili mi?

Lazer epilasyonun etkisi herkeste farklılık göstermektedir. Sadece yüz için değil, bütün vücut için bu durum geçerlidir. Herkesin kıl kökleri, cilt tipi, cildinin gösterdiği etki birbirinden farklıdır. Kişiden kişiye bu kadar değişkenlik gösteren bir durumda aynı etkileri görmek mümkün değildir ancak benzer etkiler görülebilir. İstenmeyen tüyler konusunda en etkili yöntemin lazer epilasyon olduğunu herkes bilir. Bu nedenle yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmanın da en etkili yolu epilasyondur. Tüyler çok açık renk ve ince değilse genelde etkisini gösterir ve yüzünüzde pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Lazer epilasyon uygulamasında acı hissi kişinin acı eşiğine göre değişiklik gösterir. Epilasyon uygulaması çok acılı veya ağrılı bir işlem değildir. Hissedilen acının dozajı oldukça düşüktür. Genelde çoğu kişi için kolaydır. Özellikle yüz bölgesinde çok hissedilmez.

İşlemin etki süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Genelde 5. ve 6. seanstan sonra etkiler görülmeye başlar. Tüylerin rengine, şekline ve kıl köküne göre etki süresi değişebilir.

Yüze lazer epilasyon işlemi uygulandıktan sonra güneş ile direkt temastan kaçınmak gerekir. Cilt daha hassas hale geldiği için güneş ışınlarıyla temas etmesi kalıcı lekelere neden olabilir. Bu nedenle mutlaka güneş kremi ve nemlendirici kullanılmalıdır. Aynı zamanda bölgeye 24 saat boyunca su değdirilmemeli, olabildiğince kozmetik ürünü uygulamaktan kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon işlemi uygulanmadan önce cilt tipiniz ve kıl kökleriniz güzellik uzmanları tarafından analiz edilir, sonrasında size süreçle ilgili bilgi verilir. Tüm cilt tiplerinde etkili olan epilasyon işlemi tüm kıl köklerinde etkili olmayabilir. Örneğin; bazı epilasyon cihazlarının sarı renkli tüyleri görmesi mümkün değildir.

Buz Lazer Nedir? Yaptıranların Yorumları Nasıl? yazımıza göz atabilirsiniz.

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu