GüzellikKadın

Evde Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Evde lazer epilasyon aleti kullanarak güzellik merkezine gitmeye gerek kalmadan kendi kendinize kolay şekilde epilasyon yapabilirsiniz. Ev tipi lazer epilasyon aletleri sayesinde istenmeyen tüylerden kalıcı şekilde kurtulabilirsiniz. Kalıcı çözüm sağlamak için seansları düzenli uygulamak ve aksatmamak gerekiyor.

Lazer epilasyon hem kadınlarda hem de erkeklerde istenmeyen tüyler için kesin çözümdür. Düzenli seanslarla doğru şekilde uygulandığında kalıcı çözümle rahat etmenizi sağlar. Güzellik salonuna gittiğinizde kıl tipiniz epilasyona uygunsa sizin için doğru makine seçilir ve uygulamaya başlar. Ortalama 12 seans süren uygulamada sonuç kişiden kişiye değişir. Genelde 6. seanstan sonra tüyler dökülmeye ve seyrek çıkmaya başlar.

Güzellik merkezlerinde ve hastanelerde uygulanan lazer epilasyon son dönemlerde ev tipi aletlerle daha kolay hale geliyor. Evde lazer epilasyon aleti kullanarak siz de istenmeyen tüyleriniz için kalıcı çözüm sağlayabilirsiniz.

Ev Tipi Lazer Epilasyon Uygulaması

evde lazer epilasyon uygulaması

Evde lazer epilasyon nasıl yapılır derseniz en önemli olan düzenli olarak yapmaktır. Seanslar aksatılmamalı, bir çizelge oluşturulmalı ve her ay doğru tarihte uygulama yapılmalıdır. Aksi takdirde sonuç almak çok zor olur. İstenen sonucu elde etmek için epilasyon uygulaması her ay düzenli olarak sağlanmalıdır.

Uygulamaya başlamadan önce bölgedeki tüyleri jiletle veya tıraş makinesiyle almanız gerekir. Tüyleri kökünden almanız önerilmez çünkü amaç kıl köklerini hedef almaktır. Daha sonra epilasyon aletinin ayarlarını kendinize göre yapmalısınız. Cilt tonunuzu seçtikten sonra nazik hareketlerle cihazı bölgeye uygulayabilirsiniz. Regl dönemlerinde uygulama yapılmaz. Bu dönemler haricinde 25 – 30 gün aralıklarla düzenli seanslara devam etmelisiniz.

Dışarıda epilasyon yaptırmak istediğinizde çoğu yerde önce kıl tipi analizi yapılır ve makinenin görüp görmeyeceği söylenir. Eğer kıl renginiz sarı, turuncu veya cildiniz çok esmerse lazer epilasyon uygulanmaz. Güzellik salonlarında olduğu gibi ev tipi cihazlarda da aynı durum geçerlidir. Lazer epilasyon cihazları bu tonları görmez ve boşa uygulamış olursunuz.

Kullanıcı yorumlarına göre en iyi evde lazer epilasyon aleti Philips Lumea müşteri memnuniyeti kazanmış güvenilir bir üründür. Ürün sayfasından detaylarına göz atabilirsiniz. Bunun dışında Braun, Arzum gibi markalarda da ev tipi cihazlar mevcuttur. Olası problemler yaşamamak için edineceğiniz cihazın güvenilir marka olmasına dikkat etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir:
Göz Şeklinize Göre Eyeliner Modelleri | 10 Model

Evde Lazer Epilasyon Aleti Kullananlar Memnun mu?

Evde lazer epilasyon aleti kullananların yorumlarına baktığımızda genelde kullananların memnun kaldığını görüyoruz. Tabii ki olumlu yorumlar olduğu gibi olumsuz yorumlar da yer alıyor. Kullanıcı yorumlarına göre olumsuz yanlarını da değinmek gerekiyor.

Ev tipi lazer epilasyon aletleri güzellik merkezlerindeki aletlere göre daha basittir. Güzellik merkezlerinde kullanılan lazer epilasyon aletleri detaylı ve güçlü olduğu için daha çabuk sonuç verir. Daha ufak ve daha basit teknolojideki ev tipi cihazlar daha geç yanıt verir ancak uygulaması daha kolaydır. Büyük cihazlara göre daha acısız işlem sağlar. Elinizin altında olduğu için seansları kaçırma gibi bir durum yoktur, her an her yerde kolaylıkla uygulanabilir.

Özetleyecek olursak; ev tipi cihazların kullanımı daha kolay, ulaşması daha kolay, çok daha acısızdır ancak daha geç sonuç verir. Büyük cihazlarda ise sonuç almak daha kolaydır.

Evde Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon işlemi fiyatları güzellik salonlarında uygulanacak bölgeye göre değişmektedir. Tek bölge ortalama 400 – 500 TL civarındayken tüm vücut 2.000 – 5.000 TL arasında değişmektedir. Gittiğiniz yere göre fiyatlar bu aralıklarda değişiklik gösterir.

Güzellik salonlarında verilen seans sayısı 8 – 12 arasındadır. Seans bitiminde genelde %80 sonuç garantisi verilir. Tamamen bitmesi kıl tipinize ve seanslara ne kadar düzenli katıldığınıza bağlıdır.

Ev tipi lazer cihazlarına baktığımızda fiyatlar 5.000 – 10.000 TL civarındadır. Sınırsız uygulama imkanını göz önünde bulundurursak daha karlıdır. Kesin çözüm elde edinceye kadar evde kendi kendinize sınırsız şekilde uygulayabilirsiniz.

Dışarıda 12 seanstan sonra tekrar başlamak istediğinizde aynı ücreti tekrar ödemeniz gerekir. Kesin çözüm almak için çoğu kişi tekrar başlamaktadır. Ev tipi cihazlarda kesin çözüme daha yavaş ulaşsanız da istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz.

Evde lazer epilasyon aleti kullananların deneyimlerini anlattığı videolara göz atarak fikir edinebilirsiniz.

Lazer epilasyon ile ilgili merak ettiğiniz detaylar için diğer yazımızdan faydalanabilirsiniz; 40 Soru Lazer Epilasyon Hakkında Tüm Bilgiler!

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu