Cilt BakımKadın

10 Soruda Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bikini bölgesi lazer epilasyon işlemi istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yoludur. Bikini bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır cevaplayalım. Uzun yıllar boyunca rahat etmek için uygulanan epilasyon işlemi bikini bölgesinde de büyük rahatlık sağlar. Olumlu sonuçlar veren epilasyon işlemi hakkında merak edilen sorulara yazımızda yanıt verdik.

Kadınlarda lazer epilasyon işleminde en çok tercih edilen bölge bikini bölgesidir. Hem hijyenik olması hem kalıcılığı ile bikini bölgesi epilasyonu oldukça rağbet görür. İşlemin detaylarına ve hakkında merak edilenlere birlikte bakalım.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu ile İlgili Merak Edilenler

genital lazer epilasyon

Bikini bölgesi lazer epilasyonu özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilir. Ağda, tüy alma makinesi ve çeşitli acılı işlemlerle ömür boyu uğraşmak istemeyenler direkt olarak bu yönteme başvurur. İşlemin detaylarını merak edenler konu hakkında araştırma yapmaya başlar.

Lazer epilasyonu yaptırmak isteyen kişiler kaç seans olduğunu, fiyatlarını, acıyıp acımadığını ve ne kadar sürede sonuca ulaşabileceklerini merak ediyor. Sizin için tereddüt edilen soruları bir arada cevaplandırdık. Yazımızın devamında bikini bölgesi lazer epilasyonu ile ilgili sorularınıza yanıtlar bulabilirsiniz.

Lazer Epilasyonda Bikini Bölgesi Neresidir?

Belli başlı bölgelere yapılan lazer epilasyon işleminde bikini bölgesi en çok tercih edilen yerlerdendir. Özellikle bu bölgeye yaptırmak isteyenler bikini bölgesi epilasyonu nereleri kapsar merak edilir.

Bikini bölgesi lazer epilasyonunda kastedilen bölge, bikini altının kapattığı bölgeler olan; özel bölgenin üst tarafı, alt tarafı ve makat kısmıdır. Bikini bölgesine kalça kısmı dahil değildir, yalnızca makat dahildir. Kalça bölgesine işlem yaptırmak istiyorsanız ayrıyeten paket açtırmanız gerekir.

Makat Bölgesine Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Evet, bu bölgeye de lazer epilasyon yapılır. Epilasyon yapılan bölgelerden olan bikini bölgesi içerisinde makat kısmı da dahildir. Bu kısımdaki istenmeyen tüylere lazer epilasyon işlemi uygulanır.

Makat bölgesi lazer epilasyonu erkeklere de uygulanabilen bir işlemdir. Birçok güzellik merkezinde ve hastanede yalnızca kadınlar değil erkekler de bu işlemden faydalanabilir. Hem kadın hem de erkekler için büyük rahatlık sağlar.

Vajina Bölgesine Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Öncelikle güzellik merkeziyle görüşmeye giderek şartları konuşursunuz ve anlaşma yaparsınız. Fiyat ve detaylar konuşulduktan sonra size ilk randevunuz verilir. Randevuya gelmeden önce kıllarınızın kısaltılmış olması gerekir çünkü makine kısayken kıl köklerini daha iyi görür. İşlem boyunca kıllarınızı kökünden almanız zaten yasaktır.

Kıl tipine göre lazer epilasyon makinesi türü belirlendikten sonra seansa başlanır. Öncelikle vajinanın üst kısmına, daha sonra alt kısmına ve en son da makat kısmına işlem uygulanır. Alanında uzman kişi belirli ısıdaki lazer ışınlarını yine belirli aralıklarla bölgeye atar, atılan ışınlar deride yayılarak kıl köklerini etkiler. Bikini bölgesi lazer işlemi bu şekilde devam eder. Seanstan sonra 24 saat boyunca bölgeye su değirilmez.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu Acıtıyor mu?

İşlemi yaptırmak isteyenlerin aklını kurcalayanlardan biri de lazer epilasyon bikini bölgesinde acır mı sorusudur. Acıyacağı konusunda tereddüt ederek erteleyenler çok fazladır.

Herkesin acı eşiği farklı olduğu için lazer epilasyonda acı konusunda net bir yorum yapılamaz fakat genellikle en acıyan bölgenin bikini bölgesi olduğu söylenir. Bikini bölgesi yapısı gereği nemli, ince derili ve hassas bir bölge olduğu için işlem sırasında diğer bölgelere göre daha çok acır. Yine de dayanılmayacak derecede bir acı değildir. Ağda acısıyla hemen hemen aynıdır. Seanslar ilerledikçe ve kıl kökleri güçsüzleştikçe duyulan acı azalır, vücudunuz acıya alışır. Acı eşiği çok düşük olan kişiler uyuşturucu kremler kullanarak hissizleşmesini sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir:
Göz Şeklinize Göre Eyeliner Modelleri | 10 Model

Peki buz lazer bikini bölgesi acıtır mı? Buz lazer diğer lazer çeşitlerine göre daha acısızdır. Hangi lazer türünün uygulanacağına gittiğiniz epilasyon merkezine ve kıl tipinize göre karar verilir.

Sadece Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu Ne Kadar?

Bikini bölgesi lazer epilasyon fiyatları her merkezde farklılık gösterir. İşlem uygulanan merkezin yeri, makinelerin yeniliği, makinelerde kullanılan teknoloji, seans sayısı vb. gibi birçok etmen bu fiyatları etkiler.

Genellikle paket şeklinde sunulan lazer epilasyon işlemleri tek bölge epilasyonuna göre daha avantajlıdır. Yalnızca bikini bölgenize epilasyon yaptıracaksanız fiyatlar toplama göre daha fazla gelebilir. Çoklu paketlerde indirim ve avantajlar devreye girerek daha avantajlı hale gelir. Siz de güvendiğiniz merkezlerde fiyat araştırması yaparak fiyat/performans bir kurum seçebilirsiniz.

Bikini Bölgesi Lazer Kaç Dakika Sürer?

Bikini bölgesi lazer epilasyon işlemi 5 dakika kadar sürer. Belirli atış sayısı bulunan işlem sırasında özel bölgenin üst tarafı, alt tarafı ve makat kısmına işlemin uygulanması; atışlar seri ve hızlı bir şekilde yapıldığı için uzun sürmez.

Bikini Bölgesi Nasıl Uyuşturulur?

Bikini bölgesi lazer epilasyonunda acı eşiği düşük olan kişiler için uyuşturularak işleme başlanır. Eğer epilasyon merkezinde böyle bir imkan bulunmuyorsa kendiniz de işlemden önce uyuşturucu krem ve spreyler kullanabilirsiniz. İşlem uygulanmadan yarım saat kadar önce uyuşmasını istediğiniz bölgeye uygulayarak daha az acı duymanızı sağlayabilirsiniz.

Lazer Epilasyonda Bikini Bölgesi Kaç Seansta Biter?

Bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenler biran önce lazer epilasyondan sonuç almak ister. Yapısı gereği nemli bir bölge olduğu için lazer epilasyon işleminde en geç sonuç veren bölge bikini bölgesidir. Özellikle alt kısımlar üst kısma göre çok daha geç biter.

Güzellik merkezlerinde genellikle 10 veya 12 seans şeklinde işlem uygulanır. Bu durumda akıllara lazer epilasyon 10 seansta biter mi sorusu gelir. Kaç seans sonrasında sonuca ulaşacağınız tamamen kıl tipinize bağlı bir durumdur. Bazı kişiler 6 – 8 seansta sonuca ulaşırken bazıları 10 – 12 seans sürer. Bazı kişiler ise 12 seanstan daha fazla yaptırabilir. Tam sonuca ulaşmadığınız takdirde daha fazla seans isteyebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Bikini Bölgesine Zarar Verir mi?

Epilasyon işlemini yaptırmakta tereddüt eden kişilerin akıllarındaki sorulardan biri de lazer kısırlık yapar endişesidir. Bikini bölgesine lazer epilasyon yaptırmak isteyen kadınlar bu konuda kaygılanarak kararsız kalır. Peki sanıldığı gibi bikini bölgesine lazer yaptırmak yumurtalıklara zarar verir mi derseniz cevabı hayırdır. Lazer epilasyon işleminde atılan ışınlar sadece kıl köklerine kadar iner ve deri yüzeyine yayılır. Organlara işleyecek kadar iç kısma inemezler. Dolayısıyla epilasyon işleminin bir zararı olamaz.

Bikini Bölgesi Kararması Lazer Tedavisi Nedir?

Lazer epilasyon işlemiyle lazer tedavisi birbirinden farklı işlemlerdir. Vajinada belirli etmenlere bağlı olarak zamanla gelişen kararmaların önüne geçmek için lazer tedavisi uygulanır ancak bu epilasyon işleminden oldukça farklı bir durumdur. Kararma tedavisi yarım saat kadar sürer ve genelde alanında uzman doktorlar tarafından yapılır. Vajina bölgesine atılan lazer ışınlarıyla bölgedeki kararmanın önüne geçmek ve beyazlama sağlamak amaçlanır.

Bikini bölgesi lazer epilasyonu hakkında merak edilen tüm sorulara detaylarıyla cevap vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz diğer sorulardan yorumlarda bahsedebilirsiniz. Bikini bölgesi lazer epilasyonu hakkında deneyimli kişilerden bilgi almak isterseniz aşağıdaki videodan faydalanabilirsiniz.

Lazer epilasyon işlemi hakkında merak ettiğiniz diğer sorular ve detaylar için ilgili yazımızı ziyaret edebilirsiniz; 40 Soruda Lazer Epilasyon Hakkında Tüm Bilgiler!

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu