Gezi

Gökçeada Kamp Alanları | Çadır ve Karavan Kamping

Doğanın tadını çıkarabileceğiniz Gökçeada kamp alanları içerisinde çadır ve karavan kampı imkanı sunan rotaları birlikte keşfedelim. Ülkemizin en büyük adalarından biri olan Gökçeada’da kamp yapmak isteyenler için birçok farklı seçenek bulunur. Gezilecek yerleri, denizi, plajları ve kamp alanlarıyla ülkemizde görmeye değer yerlerdendir.

Gökçeada ücretsiz kamp alanlarıyla da kamp yapmak isteyenler için idealdir. Herhangi bir ücret ödemeden sahillerinde, yeşil alanlarında ve koylarında kamp çadırınızı kurabilirsiniz. Doğayla iç içe olacağınız adada gezilecek yerleri keşfedebilir, doğa yürüyüşleri yapabilir, denizin ve güneşin tadını sahillerde çıkarabilirsiniz. Adada denizin harika manzarası eşliğinde doğal yaşam sizleri bekliyor olacak. Gökçeada kamp alanlarını keşfetmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Gökçeada Plajlarında Kamp ve Deniz Keyfi

Gökçeada plajları kamp için keyifli rotalardan biridir. Doğada kamp yapmayı seviyorsanız burası tam size göre olacaktır. Hem yeşilin hem de mavinin en güzel tonlarını barındıran Gökçeada’da doğal güzellikleri keşfedecek, huzurlu ve keyifli bir tatil geçireceksiniz. Tertemiz plajları, masmavi koyları ve altın kumu sahilleriyle Gökçeada’da kamp ayrı güzel olacak. Kamp sırasında gün boyu denizin, koyların, su sporlarının tadını çıkarabilirsiniz. Akşamları ise ay ışığı ve dalga sesleri eşliğinde çadırınızda konaklayabilirsiniz. Gökçeada kamp severlerin uğrak adreslerinden olduğu için toplu çadır alanlarını da kullanabilirsiniz. Kendi çadırınız yoksa özel kamp alanlarını kullanarak karavan veya çadır kampında konaklama yapabilirsiniz.

En İyi Kamp Alanları: Gökçeada’da Nereye Gitmeli?

Gökçeada karavan kamp alanları, çadır kamp alanları ve plajları kamp yapmak için uygun alanlardır. Ülkemizin en büyük adalarından biri olan Gökçeada’da kamp alanları oldukça geniştir. Kamp yapabileceğiniz birçok farklı rotayı içerisinde barındırır. Beklentinize, isteklerinize ve nasıl konaklama yapmak istediğinize göre bir rota belirleyebilirsiniz. Gökçeada kamp alanları içerisinde Sualtı Milli Parkı, Vagoon Camping, Gizli Liman, Kaleköy, Aydıncık Sahili, Yıldızköy, Laz Koyu, Kefalos Plajı, Uğurlu Köyü, Şen Kamping gibi rotalar tercih edilmektedir. Kamp alanlarına dair detayları yazımızın devamında inceleyelim.

Sualtı Milli Parkı Kamp Alanı

sualtı milli parkı kamp alanı

Adadaki doğa harikası Sualtı Milli Parkı, kamp yapmak için de tercih edilir. Bölgenin güzelliğini keşfetmek için burada kamp konaklaması yapabilir, doğa yürüyüşlerine çıkarak yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını keşfedebilirsiniz. Özellikle yaz sezonunda bölgede birçok kampçı görmek mümkündür. Alan içerisinde özel işletmeler tarafından sağlanan lavabo, duş, elektrik ve su gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Vagon Camping

vagon camping

Ada merkezinde yer alan Vagoon Camping, Gökçeada kamp alanları içerisinde kendine özgü tarzıyla dikkat çekiyor. Adanın merkezinde bulunmasına rağmen gürültü ve kalabalıktan uzak, doğa içerisinde sessiz ve huzurlu bir kamp tatili sunuyor. Çadır ve bungalov konaklama imkanı sunan işletme geniş bir arazide yer alıyor. Doğa içerisinde rengarenk tarzıyla dikkat çeken alan içerisinde konforlu konaklama sizleri bekliyor. Alan içerisinde su, elektrik, internet, duş, lavabo, mutfak, buzdolabı, otopark, restoran, çamaşır makinesi gibi birçok imkan mevcuttur. Bu anlamda Gökçeada kamp alanları içerisinde sağladığı olanaklarla konforlu bir kamp tatili sunuyor.

Gizli Liman Kamp Alanı

gizli liman kamp alanı

Adadaki ücretsiz kamp alanlarından Gizli Liman, masmavi denizinin kenarında huzurlu bir kamp imkanı sunuyor. Ulaşım kolay olduğu için yaz sezonunda bu bölge kalabalık olabiliyor. Bölge Uğurlu Plajı’na yürüme mesafesinde yer alıyor. Bölgede ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz işletmeler bulunmuyor. Özel işletme olmadığı için kendi imkanlarınızı karşılamanız gerekiyor. Yakınlardaki köy merkezinden yeme içme ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Burada denizin tadını çıkarabilir, dalış yapabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.

Kaleköy Limanı Kamp Alanı

kaleköy limanı kamp

Çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz bölgede size manzaralar eşlik ediyor. Gökçeada kamp alanlarından Kaleköy Limanı, ulaşım kolaylığı ve sağladığı imkanlarla tercih edilen yerlerdendir. Yakınlardaki köy merkezinden günlük ihtiyaçlarınızı edinerek bölgede kamp kurabilirsiniz. Kamp alanı içerisinde restoran, lavabo, duş, market, karavan park alanı gibi imkanlar bulunmaktadır.

Aydıncık Sahili Kamp Alanı

aydıncık kamp

Gökçeada kamp alanları içerisinde geniş sahiliyle Aydıncık, ücretsiz alanlardandır. Uzun kumsal şeridi üzerinde denize karşı çadırınızı kurabilir, kendi imkanlarınızla kamp yapabilirsiniz. Bölgede kamp yapmak ücretsizdir. Kendi çadırınızla konaklama yapabileceğiniz alanda günlük ihtiyaçlarınızı karşılamak için özel işletmelerden faydalanabilirsiniz. Hem rahat hem de güvenli olmasıyla nedeniyle birçok kişi bu sahili tercih etmektedir.

Yıldızköy Arkadia Kamp Alanı

yıldızköy arkadia

Kaleköy sınırları içerisinde bulunan Yıldızköy kamp alanı özel işletmeye aittir. Doğanın içerisinde keyifli rotalardan biridir. Bölge içerisinde doğa yürüyüşü parkurunda manzaraların tadını çıkarabilir, denizin ve doğanın tadına varabilirsiniz. Çadır konaklama imkanı sunan işletmede lavabo, duş, mutfak, elektrik, sıcak su, internet gibi birçok imkan mevcuttur. Dilerseniz kendi yemeğinizi ortak mutfakta hazırlayabilir, dilerseniz kahvaltılı konaklama imkanından faydalanabilirsiniz.

Laz Koyu Kamp Alanı

laz koyu kamp

Gökçeada kamp alanları içerisinde en çok tercih edilen yerlerden biri Laz Koyu oluyor. Temiz ve düzenli plajlardan olan koy, çadır kampı için elverişlidir. Koy içerisinde lavabo, duş, şezlong, şemsiye ve elektrik gibi ihtiyaçlar mevcuttur. Özel tesis tarafından sunulan bu imkanlardan faydalanmanız için ücret ödemeniz gerekiyor. Tesiste aynı zamanda yeme içme ihtiyaçlarınızı da giderebiliyorsunuz.

Laz Koyu kamp alanının tek dezavantajı ulaşım yolunun zorlu olmasıdır. Toplu taşıma imkanı olmadığı için kendi imkanlarınızla ulaşım sağlamanız gerekiyor. Ulaşım yolu toprak ve taşlı olduğu için dikkatli olmanız gerekiyor. Bunun dışında bölge temiz sahili ve masmavi deniziyle kamp için adadaki en ideal yerlerden biridir.

Kefalos Plajı Kamp Alanı

kefalos plajı kamp

Gökçeada denize girilecek yerler arasında rağbet gören plajlardan biri Kefalos Plajı oluyor. Masmavi denizi ve tertemiz kumsalıyla adada en çok tercih edilen yerlerden biridir. Bölgeye ulaşımın kolay olması rağbeti artırmıştır. Minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma imkanlarıyla da ulaşım sağlamak mümkündür. Geniş sahilinde ücretli kamp alanlarından faydalanabilir veya kendi çadırınızla ücretsiz alanlarda kamp kurabilirsiniz. Plaj içerisinde özel işletmelerin sunduğu restoran, duş, lavabo, elektrik, şezlong, şemsiye gibi imkanlar mevcuttur.

İlginizi Çekebilir:
Uludağ Gezilecek Yerler | 10 Yer Listesi

Uğurlu Köyü Kamp Alanı

uğurlu köyü kamp

Gökçeada kamp imkanları arasında ücretsiz seçeneklerden biri Uğurlu Köyü’dür. Sessiz ve huzurlu alanlardan olan bölgede şehrin gürültüsünden uzak sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Bölgeye toplu taşıma veya özel aracınızla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ücretsiz kamp alanı içerisinde istediğiniz yere kampınızı kurabilirsiniz. Alan içerisinde yeme içme ihtiyaçlarınızı marketten karşılayabilirsiniz. İmkanlar kısıtlı olduğu için bölgeye hazırlıklı gitmeniz gerekiyor. Aynı zamanda duş, lavabo gibi imkanlar yakınlarda bulunmuyor.

Şen Kamping

şen kamping

Gökçeada kamp alanlarından Şen Kamping özel işletmelerdendir. Kefalos Plajı’na yürüme mesafesinde yer alan kamp alanı deniz kıyısındadır. İşletme içerisinde çadır, bungalov ve karavan kamp imkanları mevcuttur. Denizi oldukça berrak, sahili temizdir. Geniş kumsal sahili üzerinde kamp kurabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. İşletme içerisinde şezlong, şemsiye, duş, lavabo, elektrik, internet, restoran gibi imkanlar mevcuttur. Burada konforlu ve huzurlu konaklama sizleri bekliyor.

Gökçeada Surf Inn

Gökçeada Surf Inn

Gökçeada kamp alanları içerisindeki özel kamp işletmelerinden olan Surf Inn macera severleri bekliyor. Kefalos Plajı yakınlarındaki işletme sörf yapmayı sevenler için doğru adres oluyor. İşletme içerisinde çadır, bungalov ve karavan kamp imkanları bulunuyor. Aynı zamanda elektrik, lavabo, sıcak su, internet gibi günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak imkanlar mevcuttur. Plajın tadını çıkarmak isteyenler için ise şemsiye, şezlong ve kabin imkanları vardır. Burada konforlu şekilde kampınızı yapabilir, maceranın tadını çıkarabilirsiniz. Kampın sunduğu sörf, dalış, trekking, bisiklet turu, doğa gezileri gibi çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz.

Gökçeada Kamp Alanları Fiyat ve Rezervasyon

Gökçeada kamp alanları içerisinde hem ücretli hem de ücretsiz seçenekler mevcuttur. Kendi imkanlarınızla kamp yapacaksanız çadırınızı yanınıza alarak plajlarında veya ortak kamp alanlarında konaklama yapabilirsiniz. Adanın herhangi bir yerinde çadır kampı kurmaya uygun noktaları keşfederek kendi imkanlarınızla konaklama yapmanız mümkündür. Ücretli kamp alanlarından faydalanacaksanız fiyatlar değişiklik göstermektedir. Çadır, karavan ve bungalov tarzı doğada kamp imkanı sunan bölgelerde önceden rezervasyon yaptırarak konaklama yapabilirsiniz. Fiyatlar konaklama yapacağınız adrese göre değişiklik göstermektedir.

Gökçeada Kamp Tatilinde Yapılacak Aktiviteler

Kamp tatilinizi aktif şekilde geçirmek istiyorsanız gitmeden önce yapılacak aktiviteleri ve gezilecek yerleri planlayabilirsiniz. Gökçeada yüz ölçüm olarak oldukça büyük olsa da çok gelişmiş değildir. Yine de doğal güzellikleri ve sahilleriyle burada keyifli tatil geçirmek mümkündür. Burada sizi daha çok doğa aktiviteleri bekliyor olacak. Adada su sporları yapabilir, denizin ve koyların tadını çıkarabilirsiniz. Birbirinden güzel koyların hepsi görmeye değerdir. Masmavi denizi ve temiz sahilleri denize girmek isteyenler için oldukça idealdir.

Denizin güzelliğinin yanı sıra yeşilin de güzel tonlarını barındırmaktadır. Burada yapabileceğiniz aktivitelerden biri de doğa yürüyüşleridir. Sabahları erken saatlerde adada doğa yürüyüşüne çıkabilir, güzelliklerini yürüyerek keşfedebilirsiniz. Sadece doğal güzellikleriyle değil tarihi olarak da zengindir. Tarihi Rum köylerini gezebilir, müzesine uğrayabilirsiniz.

Gökçeada Gezilecek Yerler

gökçeada gezi

Gökçeada kamp alanlarında konaklama yaparken gezilecek yerlerini keşfetmeyi unutmayın deriz. Doğal güzelliklerinin her biri görmeye değerdir. Kampınızı dolu dolu geçirmek için Gökçeada gezilecek yerlerine uğrayabilir ve farklı rotaları keşfedebilirsiniz. Tarihi Rum köylerinden olan Dereköy, doğal güzelliklerinden Sualtı Milli Parkı, milli park içerisinde yer alan Yıldız Koyu, masmavi suyuyla Aydıncık Sahili, sahilde bulunan Tuz Gölü, denize girebileceğiniz keyifli noktalardan Laz Koyu, görmeye değer Marmaros Şelalesi, görünüşüyle dikkat çeken Peynir Kayalıkları, tarihi kaya mezarları, Gökçeada Kent Müzesi, Tarihi Rum Çamaşırhanesi görmeye değerdir. Gökçeada Gezilecek Yerlerini detaylı şekilde anlattığğımız yazımıza göz atarak gezi rotaları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Gökçeada Kampına Hazırlık: Nelere İhtiyacınız Var?

Kamp tatili yapacaksanız ihtiyaçlarınızı karşılamak için yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar olacaktır. Kampa gitmeden önce ihtiyacınız olabilecek eşyaları belirleyerek hazırlığınızı yapabilirsiniz.

  • Öncelikle özel çadır alanlarında konaklamayacaksanız ilk gereken şey çadırdır. Çadırın yanında plajlarda kullanmak için şezlong veya kamp sandalyesi gerekebilir.
  • Çadırda konaklama sırasında uyku tulumu ve yastık gerekecektir. Gece havanın soğuk olma ihtimaline karşın yanınıza sıcak tutacak malzemeler alabilirsiniz.
  • Gece karanlıkta gereken önemli şeylerden biri kamp lambasıdır. Işığın yetersiz olduğu durumlarda kullanabilirsiniz.
  • Acıkınca lazım olacağı için yanınıza bol bol su ve yiyecek alın. Bozulmayan konserve ürünler, bisküviler, krakerler almak iyi olacaktır.
  • Tuvalet kağıdı, tuvalet malzemeleri ve duş jeli gibi ürünler ortak duş alanlarında yardımcı olacaktır.
  • Sıcak yaz günlerinde güneşten korunmak için güneş kremi, olası sivrisineklere karşı sivrisinek ilacı bulundurabilirsiniz.
  • Elektronik eşyalarınızı şarj etmek için taşınabilir şarj cihazı, uzun ara kablo bulundurabilirsiniz.

Gideceğiniz kamp alanına göre yanınızda bulundurmanız gerekenler değişebilri.

Gökçeada Yeme İçme Rehberi

Ege Denizi’nde yer alan Gökçeada’da Ege mutfağının izlerini görmek mümkündür. Egenin zengin mutfak kültürü içerisinde taze deniz ürünleri, zeytinyağlıları, peynirleri ve sebze yemekleri yer alır. Keçi çiftlikleriyle ünlü olan Gökçeada’da lezzetli keçi peynirlerini deneyebilirsiniz. Meşhur midye dolmasını ve taze balıklarını da yeme içme listesine ekleyebilirsiniz. Enginar, yaprak sarması ve kereviz gibi zeytinyağlılar da bu bölgede çok meşhurdur. Gökçeada gezilecek yerlerini keşfederken lezzetlerini tatmayı unutmayın.

Gökçeada kampı için en uygun mevsim ilkbahar ve yazdır. Nisan ayından başlayarak ekim ayına kadar burada kamp yapılabilir. Kış şartları bölgede kamp yapmaya elverişli değildir. Sıcak yaz günlerinde burada kampın tadını çıkarabilirsiniz.

Gökçeada kamp alanları içerisinde ücretli kamp alanları işletmelere ait olduğu için duş ve tuvalet imkanları bulunur ancak ücretsiz kamp alanlarının hepsinde bulunmaz. Bazı kamp alanları yakınında seyyar duş ve tuvalet imkanı bulunabilir. Kamp alanı seçerken bu konu hakkında bilgi almanız önerilir.

Kamp yaparken doğal yaşamı korumaya, çevreyi kirletmemeye dikkat etmeliyiz. Yangın riskini azaltmak için ateş yakmaktan kaçınmalı, çevreyi temiz tutmalıyız. Kamp sonrasında çöplerimizi bölgede bırakmamalıyız. Ayrıca yaptığınız alana göre hayvanlara ve doğal tehlikelere karşı dikkatli olmalısınız.

Gökçeada kamp fiyatları kamp alanının özelliklerine, konaklama süresine ve mevsime bağlı olarak değişiklik gösterir. Ücretli kamp alanlarının fiyatları değişkenlik gösterirken ücretsiz şekilde kendi çadırınızla kamp kurabileceğiniz yerler de mevcuttur. Yeme, içme maliyetleri ise herkese göre farklılık gösterir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu