Biyografi

Merve Boluğur Boyu Kilosu | Hakkında 10 Soru

Başarılı fiziği ile beğenilen oyuncu Merve Boluğur boy kilo olarak çok ideal gözüktüğü için herkes tarafından boyu merak edilmektedir. Merve Boluğur boyu çok uzun durmasa da gayet fit bir görünüme sahiptir. Fiziğini beğenenlerin aklına kaç kilo olduğu ve boyu gelmektedir.

Oynadığı diziler ile tanınan güzel oyuncu son zamanlarda daha çok sosyal medya ve youtube alanında aktiftir. Çektiği eğlenceli videolar ve hikayelerle adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Merve Boluğur’un boyu ve kilosu gibi hakkında merak edilen detaylara yazımızda yer verdik.

Merve Boluğur Hakkında Merak Edilenler

merve-boluğur-biyografi

Güzelliğiyle dikkat çeken Merve Boluğur boyu, kilosu ve yaşantısıyla merak edilen ünlülerden biridir. Merve Boluğur’un hayatına dair merak edilen detaylara yazımızda yer verdik.

Merve Boluğur Kimdir Nerelidir?

Merve Boluğur’un annesi Yugoslav göçmeni, babası ise İzmirlidir. Kariyerinde oyunculuk ve mankenlik yapmıştır. Şimdilerde ise sosyal medya mecralarında adından söz ettirmektedir. Son dönemlerde şarkıcılığa merak salan güzel Merve evliliğiyle de çok konuşulmuştur.

İstanbul’da doğup büyüyen Merve, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro bölümünde eğitim almış ve Acemi Cadı dizisi ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. Daha sonraları peş peşe gelen dizilerinden sonra markaların yüz mankeni olmuş ve dünya genelinde tanınmaya başlamıştır.

Merve Boluğur Boyu ve Kilosu Kaç?

Fit vücudu ile Merve Boluğur boyu ve kilosu hayranları tarafından merak edilmektedir. Merve Boluğur 1.64 boyunda ve 53 kilodur. Minyon görüntüsüyle dikkat çeken ünlü oyuncu fit görünümünü korumaya devam etmektedir.

Merve Boluğur Nasıl Ünlü Oldu?

İlk olarak 2006 yılında Acemi Cadı dizisiyle seyirci karşısına çıkan Merve Boluğur bu dizide yaşadığı başarısına Küçük Sırlar dizisiyle devam etmiştir. Yabancı bir dizinin Türkiye uyarlaması olan Küçük Sırlar dizisi birçok kişi tarafından beğeniyle izlenmiştir. Güzel oyuncu bu dizisiyle ünlü olmuş ve dikkat çeken güzelliği ile ünlü markaların yüzü olmuştur.

Merve Boluğur Kaç Yaşında?

Minyon görüntüsüyle yaşını belli etmeyen Merve Boluğur 16 Eylül 1987 tarihinde doğmuştur. 2022 yılında günümüz itibariyle 35 yaşındadır. Yaş aldıkça daha çok güzelleşen Merve Boluğur boy ve kilosuna göre formunu da korumaktadır. Sevenleri tarafından Merve Boluğur boyu, kilosu ve güzellik sırları merak edilmektedir.

Merve Boluğur Hasta mı?

Merve Boluğur oyunculuk kariyerini bıraktıktan ve birkaç projede başarısız olduktan sonra depresyon sürecine girmiş, kabuğuna çekilmiştir. Yaşadığı boşanmadan sonra tükenmişlik sendromuna giren güzel oyuncu adeta küllerinden yeniden doğarak daha güçlü bir şekilde sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

Merve Boluğur psikolojik olarak zor dönemler geçirse de şimdilerde yeni evliliği ve projeleriyle kaldığı yerden daha güçlü bir şekilde devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir:
Burcu Özberk Boyu Kaç? Kilosu ve Hakkında Bilgiler

Merve Boluğur Dizileri

Merve Boluğur Acemi Cadı dizisi ile hayatımıza girmiş ve 19 yaşında tanınmaya başlamıştır. Oynadığı liseli Ayşegül karakteriyle özellikle miniklerin sevgisini kazanmıştır. Merve Boluğur oynadığı dizilerle başarı yakalasa da oyunculuk kariyerini bırakmış ve farklı alanlara yönelmiştir.

Merve Boluğur’un oynadığı diziler:

  • Acemi Cadı
  • Küçük Sırlar
  • Kuzey Güney
  • Muhteşem Yüzyıl
  • İçimdeki Fırtına
  • Aşk Yeniden
  • Kül ve Ateş
  • Çemberin Dışında

Acemi Cadı ve Küçük Sırlar dizileriyle büyük başarı yakalayan oyuncu daha sonraki dizilerde daha kısa süreli yer almıştır. Son olarak 2017 yılında İçimdeki Fırtına dizisinde oynamıştır.

Bunun dışında Keloğlan Kara Prense Karşı, Gomeda ve Hoşçakal Güzin adlı sinema filmlerinde yer almıştır.

Merve Boluğur Burcu Nedir?

16 eylül doğumlu olan Merve’nin burcu başaktır. Başak burcu kadının zekası ve etkileyici güzelliği bilinen özelliklerindendir. Merve güzelliği ile dikkat çekerek başak burcunun özelliklerini yansıtmaktadır. Merve Boluğur yükselen burcunun ise akrep olduğu tahmin edilmektedir.

Merve Boluğur Estetiksiz Hali

merve boluğur estetiksiz

Güzelliği ile markalara mankenlik yapan Merve Boluğur’un eski hali merak edilmektedir. 2006 yılında Acemi Cadı ile tanıdığımız Merve Boluğur dizi esnasında henüz 19 yaşındaydı. Küçük yaşta oyunculuğa başlayan Merve o dönemlerdeki hali ile kıyaslandığında estetik iddiaları gündeme gelmiştir. Merve Boluğur yalnızca göğüs estetiği yaptırdığını ve dudaklarını büyüttüğü söylemiştir.

Merve Boluğur ve Murat Dalkılıç Neden Ayrıldı?

Merve Boluğur boyu ve kilosunun dışında özel hayatıyla da gündeme gelmektedir. 2015 yılında Murat Dalkılıç ile dillere destan bir düğün ile evlenen Merve Boluğur o dönemde çok mutlu görünüyor ve çift herkes tarafından çok beğeniliyordu. Çiftin 2017 yılında boşanacağı haberleri de aynı şekilde büyük tepki uyandırmıştı. 2 yıllık evliliklerinin ardından ayrılan çift daha sonra başka aşklara yelken açtı.

Çiftin neden ayrıldığına dair bir açıklama yapılmamıştır. Ancak söylenen dedikodulardan biri ikilinin Çeşme’de kavga etmesi üzerine Murat Dalkılıç’ın Eser Yenenler’in evine gitmesi ve evde başka kızların da olması olarak anlatılıyor. Merve Boluğur neden ayrıldıklarına dair hiçbir açıklama yapmamıştır.

Merve Boluğur Makyaj Markası

merve makyaj markası

Merve Boluğur oyunculuk kariyeri dışında birçok alanda da farklı çalışmalar göstermiştir. Hatta son zamanlarda müzik dünyasına girerek şarkı çıkarmıştır. Oyunculuk kariyerine devam etmeyen Merve, kariyerine farklı alanlarda devam etmektedir. Merve adı ile çıkardığı kozmetik markası da bu denemelerden biridir.

Merve Boluğur Maybelline New York markasının Türkiye’de çalıştığı ilk kişi olmuştur. Markaya mankenlik yaptığı dönemde büyük başarılara ulaşmış ve diğer ülkelerde de tanınmaya başlamıştır. Özellikle kırmızı ruju ile kendinden söz ettiren Merve maalesef kendi kozmetik markasında aynı başarıyı yakalayamamıştır. Makyaj ürünleri beklenen talebi görmemiş ve marka kısa sürede kapatılmıştır.

Merve Boluğur şarkı sözleri ile çok yorumlanan şarkısını merak ediyorsanız aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz.

Göz atmak isteyebilirsiniz; Demet Özdemir Boyu Kilosu ve Hakkında 10 Soru

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu