Biyografi

Berat Efe Parlar Yaşı Boyu ve Biyografisi

Küçük yaşlarda televizyon ekranlarında görmeye başladığımız Berat Efe Parlar günümüzde oyunculuk kariyerine başarılı şekilde devam ediyor. Yaşından büyük işler başaran ve birçok usta oyuncuyla sahneleri paylaşan genç oyuncu yeteneğiyle herkesi kedine hayran bırakıyor. Kariyerine reklam filmlerinde oynamakla başlayan Berat Efe devamında tiyatro oyunları, diziler, sinema filmleri ve televizyon şovlarında yer almıştır. Hayatına dair merak edilen sorulara birlikte göz atalım.

Berat Efe Parlar Kaç Yaşında?

berat efe parlar kaç yaşında

Seyirci karşısına küçük yaşlarda çıkmaya başlayan Berat Efe sevimli tavırları ve boncuk gözleriyle dikkatleri üzerine çekmişti. Verilen rolleri layığıyla oynaması yeteneğinin keşfedilmesini ve kariyerinde ilerlemesini sağladı. 14 ekim 2004 tarihinde dünyaya gelen yetenekli oyuncu 2023 yılı itibariyle 18 yaşındadır. Burcu terazidir. 2008 yılında henüz 4 yaşındayken oyunculuğa başlamış, o günden beri kendini geliştirerek devam etmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi mezunudur. Üniversite eğitime Nişantaşı Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyonculuk programında başlamıştır.

Berat Efe Parlar Boyu Kaç?

Televizyon ekranlarında görülen Efe hakkında yaşından sonra merak edilen bir diğer soru boyudur. Minyon bir dış görünüme sahip oyuncunun boyu 1,55 olarak bilinir. Küçüklüğünden beri minyon görünümü sayesinde ekranlarda sevimli rollerde yer almıştır. Gerek çocuk programlarında gerek ise sinema filmlerinde seyircinin sevgisini kazanmayı başarmıştır.

Berat Efe Parlar Sevgilisi

Berat Efe Parlar sevgilisi kim sorusu sevenlerinin merak ettiği sorulardandır. Sevgilisi tiktok fenomeni Aysima Veli’dir. Birlikte paylaştıkları tiktok videoları ve sosyal medya içerikleri ilgi görmüştür. Sosyal medya hesaplarında beraber eğlenceli ve romantik paylaşımlar yapmaya devam etmektedirler. Aysima Veli tiktok hesabında yaptığı müzikli video içerikleriyle büyük izlenme sayılarına ulaşmıştır.

Berat Efe Parlar Filmleri

Yeteneği sayesinde küçük yaşında büyük projelerde yer almayı başarmıştır. 2016 yılında Cem Yılmaz ile birlikte yer aldığı İftarlık Gazoz filminde başrol oyuncusu olmuştur. 12 yaşındayken yer aldığı bu projede oyunculuk alanında kendini kanıtlamış, başarılarına yeni sinema filmleri ekleyerek devam etmiştir.

Berat Efe Parlar oynadığı filmler şu şekildedir:

  • İftarlık Gazoz (2016) – Adem rolünde
  • Bücür (2018) – Umut rolünde
  • Bizim Köyün Şarkısı (2018) – Çınar rolünde
  • Can Dostlar (2019) – Cem rolünde
  • Gamonya: Hayaller Ülkesi (2020) – Umut rolünde
  • Afacanlar İş Başa Düştü (2020) – Emirhan
İlginizi Çekebilir:
Ala Tokel Kimdir? Eski Eşi ve Tüm Merak Edilenler

Yukarıdaki filmlerde başrol oyuncusu olarak yer almıştır. Bunun dışında Tozkoparan İskender, Deliler: Fatih’in Fermanı, Ailecek Şaşkınız, Baskın: Karabasan, Siccin 2, Düğün Dernek, Gelmeyen Bahar gibi büyük çaplı projelerde de yardımcı oyuncu olarak oynamıştır.

Sinema filmleri dışında Melekler Korusun, Geniş Aile, Fatmagül’ün Suçu Ne?, İşler Güçler, Böyle Bitmesin, Harem, Kardeş Payı, Poyraz Karayel, Güldüy Güldüy Show, Masal Şatosu, Familya, Mucize Doktor, Yoktan Seçmeli dizilerinde yer almıştır. Günümüzde oyunculuğa devam etmektedir. Son olarak Tozkoparan İskender dizisinde Cenk rolüyle yardımcı oyuncu olarak yer almıştır.

Henüz 4 yaşındayken Melekler Korusun dizinde oynamaya başlayan Berat Efe, daha sonra Geniş Aile dizisinde Cevahir’in oğlu Cücü lakaplı Cüneyt rolünde oynamıştır. Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde ise Kemal rolündedir. Birçok filmde geriye dönüş sahnelerde başrol oyuncuların çocukluğunu canlandırmıştır. Komedi, dram, korku gibi çeşitli türlerde yer almıştır. Güldüy Güldüy programında seyircileri sevimli halleriyle güldürmüş, İftarlık Gazoz filminde dram türünde başarılı rol oynamıştır.

Berat Efe Parlar Nereli?

Genç oyuncu hakkında sıkça gündeme gelen nereli sorusunun cevabı net olarak bilinmemektedir. Nereli olduğuna dair herhangi bir bilgi bulunmadığı gibi kendisi de bahsetmemiştir. İstanbul doğumlu olan genç oyuncu doğduğundan beri burada yaşamaya devam etmektedir.

Berat Efe Parlar Ailesi

Annesini kaybeden genç oyuncuyu acılı gününde oyuncu arkdaşları yalnız bırakmamıştır. Bir süredir tedavi gören annesi Dilek Parlar’ın ölüm haberini sosyal medya hesabından sevenleriyle paylaşmıştır. Tek kardeş olan Berat Efe annesinin kaybından sonra babasının da rahatsızlandığını söylemiştir. Annesinin rahatsızlığını set sırasında öğrenen oyuncu ailecek zor zamanlar yaşadığını anlatmıştır.

Dizi, film ve tiyatro oyunlarına devam eden oyuncu sosyal medya hesaplarında da eğlenceli paylaşımlar yapmaktadır. Berat Efe Parlar Youtube kanalından paylaştığı eğlenceli içeriklerine göz atabilirsiniz. Kanalında günlük hayatına dair vloglar, challange videoları ve eğlenceli içerikler bulunuyor. Sevgilisi Aysima Veli’nin tiktok hesabından da video paylaşımları yapıyor.

İlgili yazı; Yiğit Ege Yazar Kimdir? Kaç Yaşında?

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu