Film & Diziler

Bir Başkadır 2.Sezon Başlayacak mı Yoksa Bitti mi?

Beğenilen Netflix Türk dizileri arasında yer alan Bir Başkadır dizisini izleyenler devam edip etmeyeceğini merak ediyorlar. Başarılı oyunculuklar ve psikolojik tahliller üzerine kurulan diziyi seyircinin bir kısmı tarafından çok beğenilirken bir kısmı tarafından da diziye anlam verilemedi. Diziyi beğenen kişiler Bir Başkadır 2.sezon gelecek mi diye merak ediyor.

Başarılı oyunculukların sergilendiği Bir Başkadır dizisinin oyuncu kadrosunda; Öykü Karayel, Funda Eryiğit, Bige Önal, Tülin Özen, Defne Kayalar, Nesrin Cavadzade, Fatih Artman, Alican Yücesoy, Derya Karadaş, Settar Tanrıöğen, Gökhan Yıkılkan ve Öner Erkan gibi ünlü isimler yer almaktadır. Diziyi yazıp yöneten Berkun Oya’dır. Başarılı oyuncu kadrosu ile dizi birçok kişinin beğenisi kazanmayı başarmıştır.

Bir Başkadır Dizisi Kaç Sezon? Kaç Bölüm?

bir başkadır 2.sezon

Bir Başkadır Dizisi 1 sezondur ve sezon 8 bölümdür. Tek sezonluk dizinin bölümleri genellikle 50 dakika civarıdır. Türk yapımı Netflix dizilerinden olan dizinin ilk sezonu devam edebilecek şekilde sonlandığı için beğenenler tarafından devamı olacağı düşünülerek 2.sezonunun ne zaman geleceği merak edilmiştir. 1.sezonun üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen 2.sezon yayınlanmamıştır.

Dizi 12 Kasım 2020 tarihinde Netflix ortamında seyirciyle buluşmuştur. Başarılı oyunculukların yer aldığı dizide psikolojik olaylar farklı ve başarılı bir şekilde anlatıldığı için dizinin seveni çok olmuştur. Dizi genel anlamda beğenilse de bazı yönlerini eleştirenler de vardır. Özellikle ağır ilerlemesi, sahnelerin yavaş akması, ufak detaylara yer verilmesi vb. gibi nedenlerden dolayı eleştirilmiştir.

Bir Başkadır 2.Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Dizinin final bölümünün devam edilebilecek bir şekilde bitmesi, olayların tam olarak çözülmemesi ve dizinin tam bittiğinin anlaşılmadığı gibi nedenlerden dolayı Bir Başkadır 2.sezon seyirciler tarafından beklenmektedir fakat dizi tek sezonluk olarak çekilmiştir ve oyuncuların da onayladığı üzere dizinin 2. sezonu gelmeyecektir.

Dizi 2020 yılında 8 bölüm tek sezon olarak seyirciyle buluşmuş ve bitmiştir, devamı olmayacaktır. Dizideki oyuncular farklı projelerde rol almaya başlamış ve 2.sezonun gelmeyeceğini doğrulamıştır. Dizinin 8.bölümü final bölümüdür ve dizi bu şekilde bitmiştir.

Bir Başkadır Dizisi Konusu Ne?

bir başkadır konusu

Bir Başkadır dizisinin konusu aslında oldukça hayattan alınmıştır. Dizide günlük hayata ve günlük hayattaki sosyal sınıf ayrımlarına dikkat çekilmiştir. Dizideki karakterler toplumda farklı sosyal statülerde, farklı ekonomik güçlerde ve farklı psikolojik durumlardadır. Birbirinden farklı bu karakterlerin günlük hayatlarına, hayatta karşılarına çıkan problemlere ve birbirileri ile yollarının kesişmesine değinilmiştir. Birbirleri ile bir şekilde yolları kesişen bu karakterler aslında birbirlerinden çok farklı ve alakasız gibi gözükse de hepsinin buluştuğu ortak bir payda vardır. Hepsi geçmişin etkilerini taşımakta ve bu etkilerden kurtularak daha iyi bir yaşam için kendileri ile psikolojik bir mücadele içine girmektedir.

İlginizi Çekebilir:
Fatma Dizisi 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Dizide karakterler genellikle Meryem karakteri ile ilişkilendirilerek anlatılmıştır. Meryem oldukça narin, halktan ve temiz kalpli bir kızdır. Abisi, yengesi ve yeğeni ile beraber ufak evlerinde gündelik işler yaparak yaşamlarına devam ederler. Beraber zor zamanlar geçiren aile bir şekilde bunların üstesinden gelmeye çalışmaktadır.

Dizinin başrolünde Meryem karakteriyle Öykü Karayel yer almaktadır. Olaylar en çok onun gözünden ve onun çevresinde oluştuğu şekilde anlatılmıştır. Meryem’in bayılmalarına tedavi bulmak için psikoloğa gitmesiyle olaylar başlar ve bu akışta anlatılmaya devam edilir.

Öykü Karayel’in bambaşka bir şekilde gördüğümüz Meryem karakterindeki oyunculuğu herkes tarafından çok beğenilmiş ve olumlu yorumlar yapılmıştır. Dizideki birçok repliği, mimiği ve hareketi şaka konusu olmuş, sosyal medyada oldukça fazla paylaşılmıştır.

Bir Başkadır Ne Tür Dizi?

Dizinin bilgilerine baktığımızda dram ve gerilim türünde olduğu söylense de gerilim türünü pek andırmamaktadır. Dizide genellikle dram ve gizem ağır basmaktadır. Hüzünlü bazı olaylar oldukça yavaş şekilde işlendiği için gizem havası oluşturulmuş ve seyircide merak duygusunun uyandırılması amaçlanmıştır. Dizinin bölümlerini izledikçe bir sonraki bölümde ne olacağı merak edilmekte ve bu yüzden izleyenler genellikle kısa sürede bitirdiklerini söylemektedir.

Dram türü diyebileceğimiz dizi de güldüren ve hüzünlendiren sahnelere birlikte yer verilmiştir. Dizi zaman zaman hüzünlendirirken zaman zaman ise bazı sahneleri ile de güldürüp içinizi ısıtmaktadır. Dizinin sonlarında çalan değerli Ferdi Özbeğen şarkıları ise ayrı bir anlam katmış, şarkıları günümüzde tekrar gündeme getirmiştir.

Dizi ile ilgili diğer bilgilere ve bölümlere Netflix sitesinden ulaşabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz; En İyi Sanat Belgeselleri Hangisidir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu