İlişkiler

Açılamayan Erkek Nasıl Davranır? 5 Davranış Örneği

Hoşlandığı kıza bir türlü açılamayan erkek davranışları ile ister istemez kendini belli ederek karşıdaki kişinin durumu anlamasına neden olabilir. Hoşlanan ama açılamayan erkek davranışlarını anlattığımız yazımızdaki belirtileri karşı taraftan fark ettiyseniz onu cesaretlendirebilir, açılması için adımlar atabilirsiniz.

Açılamayan Erkek Davranışları Nelerdir?

Aşık olup açılamayan erkekler duygu beslediği kişiyi gördüğünde genellikle iki zıt tutum geliştirebilir. Ya çok tedirgin davranışlar sergiler ya da aksine çok rahat davranır. Bu iki farklı davranışta yapabileceklerini sizler için anlattık, karşınızdaki kişi size bu şekillerde davranıyorsa size karşı duyguları arkadaşlıktan öte farklı şekilde olabilir.

Hoşlanan Erkek Nasıl Anlaşılır?

hoşlanan erkek anlama yolları
Portrait of his he her she nice attractive lovely curious bewildered couple, wearing white t-shirt thinking creating solution learning isolated over beige pastel color background

Duygular karşılıklı ise kişiler bir tarafın adım atmasını ve açılmasını bekler. Kızları en sinir eden durumlardan biri de bakıp bakıp açılamayan erkek durumudur. Açılma kısmı her iki taraf için de sancılıdır çünkü emin olunmayan durumlarda kişi duygularının karşılıksız olabileceği ihtimalini düşünerek çekinir. Genellikle kızlar önce erkeklerin açılmasını bekler, ondan ilk adımı görmek ister.

Duyguları karşılıklı olduğu halde açılamayan erkek ise ya çok utangaçtır ya da ilişki istediğine emin değildir. Eğer karşılıklı duygular beslediğinizden eminseniz ama karşı taraf bir türlü açılmıyorsa acele etmeyin ve kişiye zaman tanıyın. Aksi halde ilişkiye başladığınızda beklenmedik davranışlar gösterebilir.

Aşağıda açılamayan erkek davranışlarını 5 madde ile sizler için listeleyip anlatmaya çalıştık.

Madde 1: Size Karşı Korumacı ve Kıskanç Davranabilir

Karşınızdaki erkek sizi üzecek kişilerden ve olaylardan sizi sakınıyorsa, üzülmenize dayanamıyor ve sizi üzen kişilere tepki gösteriyorsa sizden hoşlanıyor olabilir. Böyle durumlarda sizin üzülmeniz, sizin rahatsız durumlar yaşamanız onu da etkiler ve size kıyamaz. Sizi kötü olaylardan korumaya çalışır, üstünüze düşer ve genel tavrında size karşı korumacıdır. Size karşı içten içe kıskançlık besler ancak bunu belli etmemeye çalışır. Henüz kendisi sizi kıskanabilecek bir konumda olmadığı için içine atar.

Madde 2: Çok Fazla Rahat ve Alaycı Davranabilir

Garip ama gerçekçi davranışlardan birisi de budur. Açılamayan erkekler bazen duygularının karşılıksız olduğunu düşünür ve bu durumu belli etmemeye çalışır. En iyi kamufle yöntemleri de size karşı çok rahat davranmaktır. Rahat davranmaktan kasıt şudur ki: sizinle alay eder, sizi gıcık eder, sizinle şakalaşır ve sürekli sizle uğraşır. Kısacası sizden hoşlandığını düşünmemeniz için her şeyi yapar. Sizi gıcık eder ve mantıken “bu beni çok sinir ediyor, benden hoşlanıyor olamaz” kanısı oluşturur. Zaten istediği şey de budur. Karşı tarafın gözünde gıcık ve sinir bozucu bir imaj oluşturarak akılları karıştırır. Kendince sizden hoşlandığını anlamamanızı sağlar. Ancak çok fazla sizinle uğraşıyorsa ve böyle rahat tavırlar sergiliyorsa tam tersi sizden hoşlanıyor olma ihtimali yüksektir.

Madde 3: Çok Utangaç ve Çekingen Davranabilir

Yukarıdaki maddenin tam tersi olan madde ise size karşı çok kasıntı ve çekimser davranma durumudur. Böyle kişiler kendilerini daha çok belli eder. Hoşlanan ama adım atamayan erkek sizi gördüğü yerde ortamdan uzaklaşabilir, sizinle konuşmaya utanabilir. Size bakmaktan çekinir, göz göze geldiğinizde gözlerini kaçırır ve utandığı belli olur. Hoşlandığını anlayabileceğiniz düşüncesi onu utanmaya ve çekingen davranmaya iter. Size karşı normalde olduğundan daha çekimser davranıyorsa sizden hoşlanıyor olabilir.

Madde 4: Sürekli Size Bakarken Yakalarsınız

Bulunduğunuz aynı ortamlarda sürekli size bakarken yakalıyorsanız hatta siz baktığınızda gözlerini kaçırıyorsa sizden hoşlanıyor olma ihtimali vardır. Birbirinden hoşlanan insanlar ister istemez sürekli birbirine bakma ihtiyacı duymakta ve birbirini görmek istemektedir. Sizden hoşlanan ama adım atamayan erkek sürekli ortamlarda size bakıyor, gözleri sizi arıyorsa bu hoşlandığının en büyük belirtilerindendir. Anlaşılmak istemeyen çekingen kişiler gözlerini kaçırabilirken durumun anlaşılmasını isteyen kişiler gözlerini kaçırmaz ve sizinle daha çok göz teması kurar.

İlginizi Çekebilir:
Kankayı Telefona Kaydetme İsimleri | 200+ Öneri

Madde 5: Sürekli Sizinle Konuşmak İsteyebilir

Kalabalık içerisinde özellikle sizinle konuşmak istiyor, konuyu size getiriyor ve sürekli dikkati sizin üzerinizde oluyorsa hoşlanıyor olma ihtimali yüksektir. Sizinle gün içerisinde mutlaka konuşmak ister, günde en az 1 kere arayıp halinizi sorar ve konuşmayı uzatmaya çalışır. Sizinle konuşmadığı günlerde eksik hisseder ve sizi merak eder.

Hoşlanan Erkeğin Beden Dili Nasıl Olur?

Hoşlanan bir erkeği anlamanın yollarından en iyisi beden dilidir. Telefonda konuşurken veya mesajlaşırken anlamak çok daha zordur. Yüz yüze olduğunuzda beden dilinden ve hareketlerinden sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak daha kolaydır.

Hoşlanan erkeğin beden dilinden anlayabileceğiniz en kolayı gözler ve bakışlardır. Size olan bakışları genelde her şeyi ortaya koyar. Anlamlı ve sevecen bakışlarını yakalıyorsanız altında mutlaka bir sebep vardır. Bunun dışında sizinle konuşurken strese girmesi, ellerini ve kollarını çok fazla kullanması, nereye koyacağını bilememesi, istemsizce kulaklarına ve saçına dokunması gibi hareketler de sizin karşınızda heyecanlı ve stresli olduğunun göstergesidir.

Açılamayan Erkek Ne Hisseder?

Reddedilme korkusuyla açılamayan erkek kendini stresli ve baskı altında hisseder. İçini kemiren bir duygu vardır ve bunu karşı taraf ile konuşamamak onu üzer ve stres altında bırakır. Erkeğin açılamamasındaki en önemli neden reddedilme korkusudur. Daha önceden belirli bir iletişim halinde olduğunuz veya arkadaş olduğunuz durumlarda bir tarafın farklı duygular beslemesi ve bu duyguların karşılıksız olması arkadaşlığın tamamen bitmesine ve iletişimin kesilmesine neden olabilir. Bu yüzden iki taraf da birbirinin duygularından emin olmadan adım atamaz. Böyle durumlarda bir kişinin araya girmesi ve iki tarafın duygularını öğrenmeye çalışması, ikisi arasında bir köprü kurarak açılmalarına yardımcı olması süreci kolaylaştırabilir.

Duyguları karşılıklı olduğu halde açılamayan erkek ise ilişkiye hazır olmadığından kararsızdır. Açıldıktan sonraki sürecin daha iyi mi yoksa daha kötü mü olacağını düşünerek kararsız kalır ve sancılı bir süreç yaşar. Karşı taraf neden açılmadığını merak eder ve artık ümidini kesmeye başlar. Böyle durumlarda konuşmaya çalışmak ve beraber bu durumu bir sonuca ulaştırmak daha etkili olacaktır. İki taraf da soru işaretlerinden kurtulacak ve durum netlik kazanacaktır. Birbirlerinden ve ilişkiden beklentilerini konuşabilir, baştan karar verebilirsiniz. Bu sayede daha sağlıklı ve daha mutlu bir ilişkinin kapılarını aralamış olursunuz.

Hoşlanan Erkek Nasıl Açılır?

Hoşlanan erkek duygularından eminse ve karşı tarafın onu reddetmeyeceğini düşünüyorsa açılır. Artık kafasındaki sesleri susturamaz, içi içine sığmaz ve ne olacaksa olsun moduna girerek açılmaya karar verir. Erkeklerin ilk itirafı çoğunlukla telefon yolu ile olur. İlk defa açılacak olan erkeklerin hemen hemen hepsi mesaj yolu ile itiraf eder. Yüz yüze olmak daha gergin ve daha çekinilecek bir durumdur. Telefonla konuşurken de doğru frekans yakalanamayabilir ama mesaj yolu ile rahatça açılabilirler.

Eğer karşınızdaki erkeğin açılmasını istiyorsanız ve siz de ondan hoşlanıyorsanız onu cesaretlendirmek için hoşlandığınızı belli eden davranışlar sergileyebilir, onunla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Ona aşk hayatı ile ilgili sorular sormak, ilişkiler üzerine konular açmak durumu tetikleyebilir. O size adım atmaktan çekiniyorsa ilk adımı ya siz atacak ya da mecburen adım atması için yardım edeceksiniz.

Karşınızdaki kişinin size açılmasını istemiyor, şu anki arkadaşlığınızı korumak istiyor ve siz ondan hoşlanmıyorsanız onu kırmadan ve duygularını incitmeden istemediğinizi belli etmeniz gerekir. Onu arkadaş olarak gördüğünüzü, şu anki durumdan ileri olamayacağınızı ve onu ilerisi için de hep bu seviyede gördüğünüzü belli etmeniz gerekir. Ona ümit vermemeli, duygularını incitecek ve kafasını karıştıracak davranışlar yapmamalısınız.

Ayrıca bakmak isteyebilirsiniz; Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir?

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu