Biyografi

Ala Tokel Kimdir? Eski Eşi ve Tüm Merak Edilenler

Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesine ulaşan Ala Tokel biyografisi ve hayatına dair yeni bilgiler takipçileri tarafından oldukça merak ediliyor.

Ala, 3 Aralık 1994 yılında İstanbul’da doğmuştur. Farsçada güzel anlamına gelen Ala ismini ona İran kökenli olan annesi koymuştur. Ailesindeki değişik isimler Farsçadan gelmektedir.

Youtube ve Instagram platformları başta olmak üzere sosyal mecralarda ismini duyurmaya başlayan ünlü fenomen son dönemlerde birçok makyaj stüdyosu açmıştır. Farklı şehirlerde makyaj stüdyoları açmaya devam eden Ala’nın iş hayatı ve sosyal medya kariyeri oldukça iyi gitmektedir. Takip etmeye başlayanlar uzun yıllardır bu sektörde olan Ala’nın geçmiş hayatını merak etmekte ve araştırmaya başlamaktadır.

Hakkında En Çok Merak Edilen Sorular

Ala tokel hakkında merak edilenler

Uzun süredir sosyal medyada içerik üreten ve hayatını takipçileri ile paylaşan Ala bu platformlarda hayatına dair birçok ana yer vermiştir. Youtube kanalını 2012 tarihinde açmış ve 10 yılı aşkın süredir dijital içerikler üretmiştir. Ala Tokel instagram hesabında 566 bin ve Youtube platformunda 262 bin takipçiye ulaşmıştır. Günümüzde içerik üretmeye ve sosyal medyayı aktif olarak kullanmaya devam etmektedir.

Ala Tokel Kaç Yaşındadır?

1994 doğumlu olan Ala şu anda 28 yaşındadır. Youtube kanalını 2012 yılında 18 yaşındayken açmış ve o yaşından beri sosyal medyada aktif olmuştur.

Ala Tokel Burcu Ne?

3 Aralık günü olan Ala doğum tarihine göre Yay burcudur. Yay burcunun risk almayı seven, özgür ruhlu ve maceraperest özelliklerini yansıtmaktadır.

Boyu Kilosu Kaç?

Hayatına dair magazinsel bilgilerin yanında güzel fiziği, giydikleri ve yaptığı kombinlerle dikkat çeken Ala Tokel boy kilo ve vücut ölçüleri de takip edenler tarafından merak edilmektedir. Ala’nın boyu 1.70 ve kilosu 55’tir. Yaptığı iddialı makyajlar ve şık kombinlerle sosyal medyanın dikkat çeken isimlerindendir.

Ala Tokel Evlendi mi?

Hakkında en çok merak edilen sorulardan biri daha önce evlendi mi hatta çocuğu var mı sorusudur. Ala daha önce 2017 yılında bir evlilik yaşamıştır, çocuğu yoktur.

Ala Tokel’in Eski Eşi Kim?

Ala Tokel ilk eşi Eren Bülbül bile 2017 yılında evlenmiştir, bir diğer merak edilen kaç yaşında evlendiğidir. 23 yaşındayken evlenen Ala erken evlendiğini düşündüğünü bir videosunda dile getirmiştir.

Ala Tokel Neden Boşandı?

Kısa süren evliliğinden ardından boşanma haberleri gelince neden boşandığı merak konusu olmuştur. Ala neden boşandığına dair bir açıklama yapmamış ve eski eşi ile ilgili konuşmamıştır. Boşanma nedeni bilinmemektedir ancak makyaj stüdyosundan dolayı yaşadığı yoğun ve stresli temponun evliliğine yansımış olabileceği konuşulanlar arasındadır.

İlginizi Çekebilir:
Müjdat Gezen Leyla Turgut Çifti Merak Edilenler

Eren Bülbül ve Ala Tokel Nereli?

Annesi İran kökenli olan Ala baba tarafından İstanbulludur. Kendisi İstanbul’da doğup büyümüş ve halen daha orada yaşamaktadır. Eski eşi Eren Bülbül

Ala Tokel İlk Hali Nasıldı?

ala tokel ilk hali

Uzun yıllardır izleyen ve değişimini fark edenler Ala Tokel estetiksiz halini merak etmektedir. Önceki halini bilenler Youtube’daki eski videolarına baktığında estetik yaptırdığını anlamaktadır. Ala’nın yüz bölgesinde burnunda, çenesinde ve dudaklarında fark edilecek şekilde estetik işlem bulunmaktadır. Bunun dışında zaman içerisinde yaptığı ufak dokunuşlar ve verdiği kilolar ile bugünkü görünümüne kavuşmuştur.

Ala Tokel Ne Mezunu?

Ala’nın öğretim hayatında okuduğu okullar sırasıyla; Doğa Koleji, Erenköy Kız Lisesi ve Kadir Has Üniversitesidir. Özel Kadir Has Üniversitesinin Yedi Medya – Sosyal Medya bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduğu bölüm şu an yaptığı meslek ile alakalı olsa da kurumsal ve teknik olarak kendi mesleğini yapmamaktadır. Yalnızca kendi sayfasını ve kendi markasının hesaplarını yönetmektedir.

Ala Tokel Kaç Kardeş?

Kendisinden küçük bir kız kardeşi bulunan Ala, iki kardeştir. Kız kardeşinin ismi Tara’dır. Kardeşinin ismi de kendi ismi gibi Farsçadır ve gökteki en yüksek yıldız anlamına gelmektedir.

Ala Tokel Ahmet Neden Ayrıldı?

Kendisi gibi sosyal medya fenomeni olan Ahmet Aksöz ile gözler önünde bir ilişki yaşayan çiftin ayrılıkları sosyal medyada çok konuşulmuştur. Ayrılıklarına dair birçok teori üretilmiş ve nedeni merak edilmiştir. Ala videosunda bu konuya açıklık getirmiş ve aldatma, yalan, kavga gibi söylenen hiçbir şeyin gerçek olmadığını; Türkiye’nin birçok yerinde açılışı gerçekleşen makyaj stüdyosunun yoğun temposundan dolayı ilişkisine gereken özeni ve zamanı ayıramadığını söylemiştir. İlişkilerini medeni şekilde ve arkadaşça bir şekilde bitirdiklerini, söylenenlerin doğru olmadığını belirtmiştir.

Damla Altun ve Ala Tokel Neden Küs?

Daha önceleri iki yakın arkadaş olan, beraber videolar çeken ve vakit geçiren Damla Altun ve Ala Tokel’in neden küstüğü en çok sorulan sorulardandır. Bir soru cevap videosunda Damla Altun ile arasının nötr olduğunu, büyük sorunlardan doğan bir küslük olmadığını söylemiştir ancak üzgün ve kırgın olan tarafın kesinlikle kendisi olduğunu da belirtmiştir. Bu konuda birçok dedikodu üretilse de net sebebini iki taraf da açıklamamıştır, söylenenlerden birisi ise ikisi arasındaki kıskançlık ve rekabet olayıdır.

Ala Tokel Franchise Veriyor mu?

Ala Makeup Studio henüz franchise vermemektedir. Stüdyolarını büyük bir özen ve uğraş ile kendisi açan Ala franchise vermemekte, çalışan olan istihdam sağlamaktadır. Makyaj stüdyolarında makyajı kendisi yapmadığı söyleyen Ala başkasına makyaj yapamadığını, yalnızca kendisine yapabildiğini söylemiştir.

Ala Tokel 2 yıl önce Ala Makeup Studio’yu kurmuş ve Türkiye’de ilk makyaj stüdyosu kuranlardan biri olmuştur. Yakaladığı başarı ile birçok kişiye iş imkanı sağlamış ve makyaj stüdyolarını Türkiye’nin farklı yerlerinde açmaya başlamıştır. Ala’nın günümüzde Bursa, İstanbul, Kocaeli, Samsun, İzmir, Ankara, Muğla, Kayseri ve Trabzon şehirlerinde stüdyosu bulunmaktadır. Stüdyolarda kaş, kirpik, makyaj, tırnak, bakım ve makyaj eğitimi gibi hizmetler verilmektedir.

Sosyal medya fenomenlerinden Fatmanur Öztekin kimdir merak ediyorsanız ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu