Gezi

Ağva Kamp Alanlarında Ücretli ve Ücretsiz 10 Yer

İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki Ağva kamp alanlarında plajlarının ve doğanın tadını çıkarmak için ücretli ve ücretsiz birçok seçenek bulunuyor. Hem denize girilecek yerleri hem de kamp alanları ile Ağva, İstanbul içi gözde tatil yerlerinden biridir.

Ağva ücretsiz kamp alanları çadırını alıp gitmek isteyenler için uygun fiyatlı tatil seçeneklerinden biridir. Bunun dışında kamp için özel ücretli alanlar da mevcuttur.

Ağva Kamping Alanları

Yeşil alanlar ve nehir kıyılarıyla Ağva kamp yapmak için İstanbul’da güzel seçeneklerdendir. Birbirinden güzel manzaralara tanıklık edeceğiniz bu alanda keyifli bir kamp sizi bekliyor. Sıcak yaz aylarında özellikle İstanbulluların hafta sonu şehrin kalabalığından kaçış noktalarından olan Ağva’da birbirinden güzel plajlar, tertemiz koylar ve doğal yeşil alanlar insana ayrı bir huzur veriyor.

Ağva Ücretli Kamp Alanları:

  • Green Park Camping
  • İstanbul Kamp
  • Ağva Seferoğulları Camping
  • Wodyville Çadır & Bungalov
  • Gelesun Kampland Camping

Ağva Ücretsiz Kamp Alanları:

  • Kilimli Koyu Kamp Alanı
  • Kadırga Koyu Kamp Alanı
  • Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı
  • Karacaköy Plajı Kamp Alanı
  • Şuayipli Köyü Plajı Kamp Alanı

Ağva kamp bölgesindeki ücretsiz ve ücretli seçeneklere detayları ile gelin birlikte göz atalım.

Ağva Ücretsiz Kamp Alanları

Ağva kamp alanları arasında ücretsiz kamp yapabileceğiniz birçok yer bulunuyor. Güzel koylarında, plajlarında kendi çadırınızla deniz manzarasının ve doğanın keyfini sürebilirsiniz.

Kilimli Koyu Kamp Alanı

kilimli koyu ağva

Karadeniz manzarasıyla Ağva’nın en çok tercih edilen koylarından olan Kilimli Koyu, denize girilecek geniş ve temiz plajlardandır. Koyda tertemiz denizin ve plajın tadını çıkarabilir, yürüyüş parkurlarında güzel manzaralar eşliğinde yürüyebilir, doğal alanlarında piknik ve kamp yapabilirsiniz. Kısacası Ağva’da yapabileceğiniz bir çok aktivite bu güzel koyda diyebiliriz.  

Kilimli Koyu ücretli ve ücretsiz kamp alanı olarak ayrılıyor. Dilerseniz ücretli çadır alanında kişi başı 50 TL ücret ödeyerek konaklayabilir, dilerseniz de koya yakın ücretsiz alanlarda çadırınızı kurabilirsiniz. Ücretli kamp alanına ücrete duş ve lavabo da dahildir. Alana yakın restoranlar da bulunmaktadır, yeme-içme ihtiyacınızı buralarda karşılayabilirsiniz.

Kadırga Koyu Kamp Alanı

ağva kadırga koyu

Kadırga Koyu, Ağva merkezine 10 kilometre mesafede bulunuyor. Etrafını çeviren yüksek tepelerin arasında kalan bu koy sessiz sakin ve çok kalabalık değildir. Koyun çevresinde pek bir şey bulunmuyor, ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiz tesis ve alanlar maalesef ki yok. Ağva’dan tüm ihtiyaçlarını alıp tam teçhizatlı şekilde buraya gitmeniz gerekiyor.

Ağva’da doğayla baş başa kalacağınız sakin yerlerden biridir. Yerleşim yerlerine uzak olduğu için ekstra sessiz ve sakin bir ortam oluşmuş durumdadır. Koy plajında denizin huzurlu sesi eşliğinde kampınızı yapabilirsiniz. Ayrıca etrafındaki yüksek tepelerden Karadeniz’in büyüleyici manzaralarını da izleyebilirsiniz.

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

hacıllı şelalesi kamp

Ücretsiz Ağva kamp alanları içerisinde Hacıllı Şelalesi bambaşka bir manzaraya ve huzura sahiptir. Şelalenin huzurlu sesi ve etrafın yemyeşil manzarasıyla oldukça keyifli bir kamp sizi bekliyor olacak. Şelale çevresindeki ormanda yürüyüş yapabilir, etrafı keşfedebilirsiniz. Doğa ile iç içe olduğu için herhangi bir imkan bulunmamaktadır, ihtiyaçlarınızı gelmeden önce Hacıllı Köyü’nden edinebilirsiniz.

Şuayipli Köyü Plajı Kamp Alanı

şuayipli köyü kamp alanı

Şuayipli Köyü plajı Ağva kamp alanları içerisinde hem plajın hem de sessizliğin tadını çıkarabileceğiniz yerlerdendir. Genelde sessiz ve sakin bir plaj olan Şuayipli’de doğanın keyfine doyasıya varacaksınızdır. Denizi dalgalı olduğu için çok tercih edilmese de plajı kumluk ve temizdir. Plajda duş ve lavabo vardır, aynı zamanda yeme içme ihtiyacınız için büfe de bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:
Kapadokya Gezi Rotası | Gezilecek 20 Yer Listesi

Karacaköy Plajı Kamp Alanı

karacaköy ağva

Ağva’ya yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Karacaköy, güzel plajı ve tertemiz deniziyle Ağva’da kamp için tercih edilebilecek küçük ama güzel koylardan biridir. Koyun çevresinde lavabo, duş, kabinler ve şezlong imkanları bulunuyor. Yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz küçük bir büfe mevcuttur.

Ağva Ücretli Kamp Alanları

Ağva kamp yapılacak yerler arasında ücretli özel kamp alanları da tercih edilen yerler arasındadır. Elektrik, duş, lavabo, internet gibi seçeneklerin olmasıyla uzun süreli kamp yapmak isteyenler için ücretli kamp alanları daha cazip olabilir.

Green Park Camping

greenpark camping

Ücretli Şile Ağva kamp alanlarından Green Park Camping, Ağva merkezine 3 kilometre mesafede bulunuyor. Ağva Kurfallı Plajı’nda sahil kenarında bulunan Green Park Camping denizin kenarında yeşillikler içinde geniş bir kamp alanıdır, hatta ülkemizin en büyük kamp alanlarından biri olduğu söyleniyor.

Kamp alanında günlük ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz tesisler bulunuyor. Çadırların yanında ortak alanlarda bulunan piknik masalarından faydalanabiliyorsunuz.

Çadırda kalmak istemiyorsanız kamp alanı içerisinde konaklama yapabileceğiniz bungalov evlerde mevcut. Ayrıca karavanla gelenlerin de konaklaması mümkündür. Kamp alanı içerisinde lavabo, duş, sıcak su ve elektrik gibi imkanları gün boyu kullanabiliyorsunuz.

Çadırda ve bungalov evlerde konaklama ücreti kişi başı 100 TL’den başlıyor, kahvaltı dahil konaklamak isterseniz fiyatlar artıyor. 

İstanbul Kamp

istanbul kamp
istanbulkamp-ağva

Ağva ücretli kamp alanlarından İstanbul Kamp, geniş kamp alanıyla birçok aktivite ve etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Buraya sadece kamp yapmak için değil günübirlik etkinliklere katılmak için de gelen çok oluyor. Bu kamp alanında da aynı şekilde çadır haricinde bungalov evlerinde konaklama imkanı ve karavan ile kamp alanına girme imkanı bulunuyor.

Sahil kenarında geniş bir arazi üzerinde bulunan İstanbul Kamp’ta çadır konaklama ücreti kişi başı 70 TL’den başlıyor. Kamp alanında ortak kullanıma ait buzdolabı, duş, lavabo gibi imkanlar mevcuttur.

Detaylı bilgilere işletmenin kendi adresi İstanbul Kamp sitesinden ulaşabilirsiniz. 

Seferoğulları Camping

seferoğulları camping

Seferoğulları Camping, Kurfallı Plajında Green Park Kamp alanına yaklaşık 300 metre yürüme mesafesinde bulunuyor. Kamp alanı Ağva merkezine ise 2.5 kilometre mesafededir.

Yemyeşil geniş bir alana sahip Seferoğulları Kamp alanı piknik için de çok güzel bir seçenektir. Geniş bir araziye sahip bu kamp alanı diğerlerine göre daha sessiz sakin kalıyor.

Diğer ücretli kamp alanlarında olduğu gibi burada da ortak kullanım alanında duş, lavabo, elektrik, internet gibi seçenekler bulunuyor. Ekstra olarak bulaşıklarınızı ve çamaşırlarınızı da yıkayabileceğiniz alanlar mevcuttur.

Wodyville Çadır & Bungalov

wodyville kamp

Ağva merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Wodtville Kamp alanı diğer Ağva kamp alanlarından farklı olarak denizden uzak ormanlık bir alanda yer alıyor. Denizden uzak dediğimize bakmayın, yüksekte kaldığı için harika bir deniz manzarasına sahiptir. 

İsminden anlaşıldığı gibi kamp alanı içerisinde hem bungalov evlerde, hem de geniş arazide çadır ve karavanlarla konaklama yapılabiliyor. Kamp alanı içerisinde duş, lavabo, elektrik gibi imkanlar mevcuttur. Yeme-içme ihtiyacınız için restoran haricinde ortak kullanım mutfakta bulunuyor. Kendi karavanınızla burada kalabileceğiniz gibi kamp yerinden de karavan kiralayabiliyorsunuz.

Gelesun Kampland Camping

gelesun camping

Ağva kamp alanları içerisinde Gelesun Kamplan Camping Kurfallu köyü yakınlarında doğa ile iç içe bir alandadır. Yalnızca çadır alanı olarak değil, karavan alanı olarak da kullanılmaktadır. Geniş alanı ile birçok çadır ve karavana konaklama imkanı sunmaktadır. Lavabo, duş gibi imkanlar mevcuttur. Çadırların içerisinde rahat edebileceğiniz yataklar vardır. Konaklama ücreti kişi başı 40 TL’den başlamaktadır.

Ağva kamp alanları manzarasına göz atmak isterseniz videodan faydalanabilirsiniz.

Göz atmak isteyebilirsiniz; Marmara Adası Gezilecek Yerleri ve Plajları

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu