Oyunlar

En İyi 10 Yavru Kedi Maması Önerisi ve Fiyatları

Evcil hayvan sahipleri yavru kedi maması önerilerini gözden geçirerek en besleyici ve sağlıklı olanına karar vermeye çalışmaktadır. Yavru kedinin anne sütünden ayrılarak ek gıda almaya başladığı dönemde onun için en iyi mamayı seçmek gerekir. Yavru kediler henüz dişleri küçük olduğu için büyük taneli gıdaları tüketmekte zorlanır, bu yüzden onlar için özel olarak üretilen küçük taneli yavru kedi mamaları tercih edilir.

Yavru kedi maması üreten birçok mama markası bulunmaktadır. En çok tercih edilen yavru kedi maması önerilerini sizler için listeledik. Besin değerlerine, içeriğine ve besleyiciliğine göre kendi kediniz için en iyisini seçebilirsiniz.

Yavru Kedi Mamasında En İyi Markalar

yavru kedi mama

Kedi mamalarında birçok farklı marka bulunmaktadır. Hepsinin içeriği birbirine benzer olsa da ana maddesi, boyutları ve şekilleri farklılık gösterebilir. Kediniz için en iyi mamayı deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz. Anne sütünü azalttığı zamanda birkaç farklı mama koyarak hangisini daha çok yediğine göre sevdiği mama türüne karar verebilirsiniz. Yavru kedi için en iyi mama hangisi derseniz sorunun cevabı kedinizin damak zevki, boyutu, cinsi ve yaşına göre değişir. Yaygın olarak önerilen mama çeşitlerine ve fiyatlarına birlikte göz atalım.

Pro Plan Yavru Kedi Maması

Proplan Yavru Kedi Maması

Purina markasının Pro Plan kedi maması tavuk, hindi, somon, balık gibi zengin çeşitlere sahiptir. Yüksek fiyatlı olsa da oldukça doyurucu ve besleyicidir. Geniş kullanıcı kitlesi bulunan mamanın yorumlarına bakıldığında yavru kediler için en iyi ve en çok satan mama olduğu görülmektedir. İçeriğinde kedi için besleyici olan birçok mineral ve besin değeri bulunmaktadır.

İçindekiler; kurutulmuş protein, pirinç, et, nişasta, sakatat, maya, balık yağı, kolostrum, yağ, un, kurulmuş yumurta olarak paketin üzerinde yazmaktadır.

Kilo fiyatı 70 – 130 TL arasında çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. İçeriğine ve besin değerlerine göre farklı fiyattadır.

Proline Yavru Kedi Maması

Proline Yavru Kedi Maması

Uygun fiyatlı kedi mamaları içerisinde en tercih edilen markalardandır. Hesaplı ve besleyici olması nedeniyle ister evcil hayvanınız ister sokak hayvanları için kullanabilirsiniz. Yavru kedilerin yiyebileceği gibi çok ufak parçalıdır. Kuzu etli ve tavuklu çeşitleri bulunmaktadır.

İçindekiler; et, mısır, buğday, ciğer aroması, vitaminler, kalsiyum, bakır, çinko, iyot olarak paketin üzerinde yazmaktadır. Fiyat olarak kilosu 30 – 50 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Advance Yavru Kedi Maması

advance kedi maması

Advance markası hem yavru kediler hem de hamile kediler için üretilir. Kediler için sindirilmesi kolay, daha yumuşak yapıda bir mamadır. Somonlu, pirinçli, tavuklu gibi çeşitleri bulunmaktadır. Kaliteli mama markalarından biridir. Advance marka kilosu 100 – 150 TL arasında değişir.

İçindekiler; kurutulmuş tavuk, pirinç, protein, mısır unu, vitaminler, hayvansal yağ, kurutulmuş yumurta, bira mayası, balık yağı, gluten, potasyum klorür olarak paket üzerinde yazmaktadır.

Purina Yavru Kedi Maması

purina kedi maması

Purina kedi ve köpek mamaları üreten kaliteli mama markalarından biridir. Purina markasının en beğenilen Pro Plan maması yavru kediler için kaliteli ve besleyici mamalardandır. Purina kedi maması çeşitlerine göz atarak kediniz için uygun olan mamayı seçebilirsiniz. Farklı yaş gruplarına göre mamalar çeşitlenmektedir. Etli, tavuklu, diyet gibi farklı çeşit mamalar bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:
Sadece Mouse ile Oynanan Oyunlar - 2022 En İyileri

Royal Canin Yavru Kedi Maması

Royal Canin Yavru Kedi Maması

Besleyici mama çeşitlerinden Royal Canin mamalarının diğerlerinden farkı arada dışarı çıkan kediler için üretilmiş olmasıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi dışarıya çıkan kediler için mikroplara dayanıklı bir hale gelmesini sağlar. Kedinin cinsine, kilosuna ve yaşına göre birçok çeşidi bulunmaktadır.

Royal Canin mamaları fiyat olarak kilo başına 70 – 90 TL aralığındadır. İçerisinde; kurutulmuş et, mısır unu, hayvan yağı, gluten, yumurta tozu, maya, bitkisel lifler, balık yağı gibi besleyici gıdalar bulunmaktadır.

N&D Yavru Kedi Maması

nd yavru kedi maması

N&D mama markası kediler ve köpekler için tahıl içermeyen mamalar üretmektedir. Tavuklu, kuzu etli, balık etli gibi çeşitleri bulunur. Fiyatı biraz yüksek olsa da kaliteli ve besleyicidir.

İçindekiler; kemiksiz et, kurutulmuş et, patates, tavuk yağı, kurutulmuş yumurta, ringa balığı, hayvansal protein, bitkisel lif, bitki unu olarak paket üzerinde yazmaktadır. N&D kedi maması kilosu 85 – 100 TL arasında değişiklik gösterir.

Felicia Yavru Kedi Maması

Felicia Yavru Kedi Maması

Felicia markasının alerji karşıtı mamaları özellikle tüy döken kediler için tercih edilmektedir. Tüy dökülmesini azaltan etkisiyle tüylü cins kedilerinizde yavru zamanından itibaren kullanabilirsiniz. Hayvanın tüy ve deri sağlığına olumlu etkileri vardır.

İçerisinde; kuzu proteini, kurutulmuş kuzu eti, mısır, tavuk yağı, bira mayası, karides unu, hamsi unu gibi gıdalar bulunmaktadır. Kilosu 50 TL’den başlamaktadır. Hem uygun fiyatlı hem besleyicidir.

Reflex Yavru Kedi Maması

Reflex Yavru Kedi Maması

Reflex kedi maması kilosu 40 TL’den başlamaktadır. Uygun fiyatlı kedi mamalarından biridir. Yavru kediler için küçük boyutlu şekilde üretilmektedir. Yaş mama ve stick formu da bulunmaktadır. Tavuklu, pirinçli gibi çeşitleri vardır.

Reflex kedi maması içeriği; hayvansal protein, buğday, mısır unu, ciğer, keten tohumu, bira mayası, kalsiyum, fosfor, mineraller, pirinç vb. şeklindedir.

Whiskas Yavru Kedi Maması

Whiskas Yavru Kedi Mamasi

En bilinen kedi mamalarından olan Whiskas markasının yavru kedilere göre olan çeşidi de bulunur. Sütten yeni kesilmiş olan yavru kediler için biraz su veya süt ile yumuşak hale getirilerek verilebilir. Gravy soslu, kümes hayvanlı, tavuklu gibi çeşitleri bulunmaktadır. Mamaya yeni başlamış yavrular için süt dolgulu lezzetli çeşitleri de vardır.

Whiskas mama içeriği; tahıl, et, bitkisel protein, yağ, mineral ve vitaminler, süt ürünleri şeklindedir. Kilogram fiyatı 30 – 50 TL arasında değişir.

Acana Yavru Kedi Maması

Acana Yavru Kedi Maması

Tavuklu, balıklı, tahıllı ve tahılsız gibi çeşitleri bulunan Acana kedi maması kaliteli markalar arasındadır. Kedi maması çeşitleri arasında en pahalı markalardan biridir. Kilo fiyatı 150 – 200 TL arasındadır. Hem yetişkin hem de yavru kediler için olan çeşitleri vardır. Yavru kedilerin gelişimini destekleyen bileşenler içerir. Zengin besin içeriği ve yüksek protein oranı nedeniyle diğer mama çeşitlerine göre daha pahalıdır.

Acana yavru kedi maması içindekiler; serbest dolaşan tavuk, taze balık eti, ringa balığı, bütün yulaf, nohut, kırmızı mercimek, hindi eti gibi zengin besin değerleri şeklindedir.

Göz atmak isteyebilirsiniz; Köpeklerde Lyme Hastalığının Belirtileri 5 Madde

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu