Gündem

ANFA Güvenlik Maaşları Ne Kadar? 2022 Güncel

Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketi olan ve özel güvenlik yetiştiren ANFA güvenlik maaşlarına bu yıl da düzenleme getirerek zam yaptı. 2022 yılında yeni maaşlar en düşük 7.180 TL olarak belirlendi. Tecrübe, meslek kıdemi ve enflasyona göre maaşlar her yıl değişiklik göstermektedir.

ANFA Güvenlik Hakkında

ANFA Güvenlik şirketi belediyeye ait, özel güvenlik yetiştiren bir kurumdur. 1992 yılında kurulmuş olan şirket kurulduğu yıldan beri birçok kişiye iş imkanı sağlamıştır. Özel güvenlik işi yapmak isteyenler başvuru yaptıktan sonra gerekli eğitimleri alarak ANFA güvenlik sertifikası almaya hak kazanır.

Halkın ihtiyacına yönelik kurulan ANFA Güvenlik binlerce çalışanı ile ihtiyaç olan her yerde güvenlik ihtiyacını karşılamaktadır. ANFA güvenlik alımı belirli şartları sağladıktan sonra gerçekleşir. Alımlar her sene düzenli aralıklarla ihtiyaca göre yapılmaktadır. Güvenlikler kamu alanları, tarihi yerler, müzeler, alışveriş merkezleri, sokaklar, stratejik bölgeler gibi yerlerde görev almaktadır. Bazı bölgelerde motor ve otomobil gibi araçlarla da hizmet verilir. Deniz bölgelerinde tekne de kullanılır.

ANFA Güvenlik Kursu

anfa güvenlik maaşları

ANFA Güvenlik bu sektörde yer almak isteyen herkes için donanımlı eğitim içeriği ile kurs imkanı sunmaktadır. Kursta hem sözel hem de uygulamalı olarak birçok ders vardır. İşaret dili, ilk yardım eğitimi, hayvan eğitimi, yangın müdahalesi gibi dersler bunlardan biridir. Alanında uzman kişiler tarafından verilen bu kurs ile birçok alanda profesyonel eğitim alarak özel güvenlik sertifikası almaya hak kazanılır. Eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler aldıkları sertifika ile özel güvenlik olarak görev yapabilirler.

Güvenlik kursunda silahlı veya silahsız eğitim alınabilir. Bu eğitimleri alabilmek için kişinin sağlaması gereken şartlar vardır. Silahsız sertifika için ortaokulu mezunu olmak ve 18 yaşından büyük olmak, silahlı sertifika için lise mezunu olmak ve 21 yaşından büyük olmak gerekiyor. Bunun yanı sıra adli sicil kaydı ve sağlık raporu da gerekiyor. Şartları eksiksiz sağlayan kişiler ANFA Güvenlik Müdürlüğüne başvurularını yaparak kurslara katılmaya hak kazanabilirler.

İlginizi Çekebilir:
2022 Yılı Milletvekili Maaşı Ne Kadar?

Eğitimden sonra özel güvenlik olarak görev yapan kişilerin 5 yılda bir sertifikalarını yenileme zorunluğu vardır. 1 hafta süren bir eğitim sürecinden sonra sertifikalarını yenileyebilirler.

ANFA Güvenlik İş Başvurusu

Güvenlik kursuna katılmak için gerekli şartları sağlayanlar kurstaki eğitimleri başarılı ile tamamladıktan sonra özel güvenlik sertifikası alırlar. Bu sertifikaya sahip kişiler ihtiyaç bulunan alanlarda özel güvenlik olarak görev yapabilir. Kişiler kurum bünyesi altında profesyonel güvenlik elemanı olarak görev yapabilir.

ANFA Güvenlik İş Başvuru Formu

ANFA Güvenlik kurumuna başvuru formu dolduran kurumlar özel güvenlik ihtiyaçlarını belirterek talep etmektedir. Kurum kontrol edildikten sonra güvenlik ihtiyacına göre elemanlar yönlendirilir. Bu şekilde özel güvenlik sertifikası bulunan kişilere istihdam sağlanır.

Özel Güvenlik ile İlgili Merak Edilen Sorular

Özel güvenlik mesleği ile ilgili merak edilen soruları sizler için derledik. Kaç gün sürdüğü, şartları ve sınavları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürüyor?

Kurslar genelde 3 haftaya yakın sürmektedir. Kurs süresi 18 – 21 gün arasıdır. Bu sürede 120 saat eğitimi tamamlamanız gerekir.

Özel Güvenlik Kaç Yaşına Kadar Çalışabilir?

Güvenlik görevlisi olarak çalışmak için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur ancak kurumlar güvenlik taleplerinde daha çevik olacaklarını düşündükleri için genç yaştakileri tercih etmektedir.

Özel Güvenlik için Yaş Sınırı Nedir?

Silahlı güvenlik olabilmek için 21 yaşını, silahsız güvenlik olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Bu yaşlar altında eğitim alınamaz. Üst yaş sınırı yoktur.

Özel Güvenlik Baraj Puanı Kaç?

Özel güvenlik sınavında 100 puan üzerinden değerlendiren sınav sonuçlarında baraj puan 60’tır. 60 altında kalan kişiler başarısız sayılır ve sınavdan kalmış olur.

Özel Güvenlik Görevlisi Kaç Yaşında Emekli Olur?

Güvenlik görevlisi mesleğinde emekli olabilmek için 9.000 gün prim ve 55 yaş koşulunu sağlamaları gerekir.

Özel Güvenlik için Boy Kaç Olmalı?

Özel güvenlik boy kilo şartı ise kadınlarda 1.65 m, erkeklerde 1.75 cm olarak belirlenmiştir. Adaylarda dış görünüm, fizik ve diksiyonuna da önem verilmektedir.

Güvenlik Sertifikası Kaç TL 2022?

2022 yılında güvenlik sertifikası ücreti 1.343 TL olarak belirlenmiştir. Güvenlik kimlik kartı çıkarabilmek için bu ücretin vergi dairelerine yatırılması gerekir.

Daha fazlası için ANFA Güvenlik sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Bekçi maaşları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zeynep Teksöz

Ben Zeynep! 9 Senedir profesyonel içerik editörlüğü yapmaktayım! Yazılarımı umarım beğenirsin :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu